Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5386
  • Euro 10.1336
  • GR ALTIN 495.77
  • ÇEYREK 802.86

Şehit Eren Bülbül 24 Haziran’da 'iyi ki varsın Eren' paylaşımları ile anıldı

PKK'lı kahpelerin saldırısı sonucunda şehit düşen Eren Bülbül 24 Haziran’da yaptığı “biri de çıkıp demiyor ki iyi ki varsın Eren” paylaşımı ile bir kez daha anıldı. Şehit Eren Bülbül’ü anmak isteyen binlerce kişi sosyal medya üzerinden “İyi ki varsın Eren” paylaşımlarında bulundu.

Şehit Eren Bülbül 24 Haziran’da 'iyi ki varsın Eren' paylaşımları ile anıldı
  • 24 Haziran 2021, Perşembe 20:18

2017 yılında henüz 15 yaşındayken hayatını kaybeden şehit Eren Bülbül bugün bir kez daha anıldı.

Eren’in paylaşımını hatırlatan binlerce sosyal medya kullanıcısı “İyi ki varsın Eren” diyerek paylaşımda bulundu

EREN BÜLBÜL KİMDİR?

Ayşe ve Hasan Bülbül çiftinin çocuğu olarak 1 Ocak 2002 yılında dünyaya gelen Eren Bülbül, Maçka ilçesine bağlı Köprüyanı Mahallesi'ndeki tek katlı evde büyüdü.

Köprüyanı İlkokulu ve Çatak İlköğretim Okulu'ndaki eğitiminin ardından, Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne devam eden Bülbül, 2016 yılında babasını kaybetti.

Çevresinde Trabzonspor'a olan tutkusuyla tanınan Bülbül, okuldan geri kalan zamanlarda yevmiye usulüyle bahçe işlerinde çalışarak ailesinin geçimine katkı sağlamaya çalıştı.

Kısa süren hayat yolculuğu boyunca annesi ve 12 kardeşi ile ekonomik zorluklarla mücadele eden Bülbül, Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında yaralandı.

Bülbül, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Bülbül'ün cenazesi, 12 Ağustos 2017'de Maçka Merkez Camisi'nde düzenlenen törenin ardından Köprüyanı Mahallesi'ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

"BİRİ DE ÇIKIP DEMİYOR Kİ EREN İYİ Kİ VARSIN"

Şehit Bülbül'ün ölümü Türkiye'yi yasa boğarken ölmeden önce sosyal medyadaki fotoğrafları ve paylaşımları dikkati çekti.

Sosyal medyada küçük yaşında odun taşırken görüntülendiği fotoğrafı ve "Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın" paylaşımıyla hafızalarda iz bırakan şehit Bülbül'ü, Türkiye kalbine gömdü.

Sevenlerinin "İyi ki varsın Eren" sözleriyle hatırladığı Bülbül, çalışkanlığı, vatan sevgisi ve kahramanlığıyla herkese örnek oldu.

 

Şehit Eren Bülbül, doğum gününde unutulmadı Şehit Eren Bülbül, doğum gününde unutulmadı

İyi ki varsın Eren Bülbül İyi ki varsın Eren Bülbül

Eren Bülbül'ün annesinden Diyarbakır annelerine destek Eren Bülbül'ün annesinden Diyarbakır annelerine destek

Etiketler: Eren Bülbül

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık