Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.5684
  • Euro 16.2442
  • GR ALTIN 907.68
  • ÇEYREK 1493.6

Sedat Peker'e Silah ruhsatını kim verdi? Veli Küçük'ün kızından açıklama

Sedat Peker'e silah ruhsatının kimler tarafından verildiği tartışma konusu haline geldi.

Sedat Peker'e Silah ruhsatını kim verdi? Veli Küçük'ün kızından açıklama
  • 01 Haziran 2021, Salı 15:43

Sedat Peker'e ruhsatlı silahı veren kişinin Ergenekon hükümlüsü emekli Tuğgeneral Veli Küçük olduğunu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu işaret etmişti.

Veli Küçük'ın kızı Avukat Zeynep Küçük'ün Soylu'nun iddiasına karşı çıktığını dile getiren Sözcü yazarı Öztürk Saygı, konuyu köşe yazısına taşıdı. 

Öztürk şu ifadeleri kullandı:"İçişleri Bakanı, Sedat Peker'e Bilecik'ten silah ruhsatı verildiğini belirtmiş, arkasından da “Bilecik'te kim var? Veli Küçük” demişti. Küçük'ün kızı Avukat Zeynep Küçük ise silah ruhsatıyla babasının ilgisinin bulunmadığını açıklamıştı. Peker, gözaltına alındığında “Sorgucu, 'Sinir yapınız bozuk olduğu halde o dönem nasıl silah taşıma ruhsatı aldınız?' diye soruyor.

"MKE'DEN TABANCA ALDIM"

Peker, soruyu şöyle cevaplandırıyor: “Nüfusum her ne kadar Sakarya olsa da kendim aslen Rize'liyim. Dülgerler Köyü'nde ikametim vardır. O dönem pek medyatik değildim. Rize'de silah ruhsatı için can güvenliğinden müracaatta bulundum. 6 ay sonra ruhsatım çıktı. Ankara'ya gidip MKE'den Brasil Taurus marka 9 mm. çapında 16'lı bir tabanca satın aldım.”

İkinci 'paralel devlet yapılanması' vakası! İkinci 'paralel devlet yapılanması' vakası!


yukarı çık