Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.6746
  • Euro 16.4315
  • GR ALTIN 921.55
  • ÇEYREK 1516.8

'Sedat Peker AK Parti'yi tedirgin etti'

"Organize suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak" suçlamasıyla aranan Sedat Peker'in açıklamaları Fransız Le Monde gazetesinde haber oldu. Haberde, Peker'in açıklamalarının AK Parti'yi tedirgin ettiği belirtildi.

'Sedat Peker AK Parti'yi tedirgin etti'
  • 18 Mayıs 2021, Salı 17:41

Hakkında "organize suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak" suçlamasıyla soruşturma başlatılan Sedat Peker’in açıklamaları tartışılmaya devam ediyor.

Sedat Peker’in, sosyal medya hesaplarından toplamda 5 video yayınlayan ve AK Partili siyasetçilerle ilgili dikkat çeken açıklamaları medyanın da gündemine oturdu.

Öte yandan Fransız Le Monde bugün yayımlanan "Les confidences d’un chef mafieux sèment le trouble en Turquie“ (Bir mafya liderinin Türkiye’de kargaşaya neden sırları) başlıklı haberinde, Sedat Peker’in açıklamalarına değinildi.

LE MONDE: AK PARTİ'Yİ TEDİRGİN ETTİ

Marie Jègo imzalı haberde, Peker’in eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hakkında açıklamalarının AK Parti'yi tedirgin ettiği belirtildi.

Peker’in açıklamaları için "Türk devletinin en yüksek temsilcileriyle ilişkisinin kirli çamaşırlarını açığa vurulması“ denilen haberde, "Eski koruyucularıyla hesaplaşıyor“ ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Haber3

Etiketler: sedat peker akp

yukarı çık