Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.658
  • Euro 10.1795
  • GR ALTIN 488.66
  • ÇEYREK 801.7

Şanlıurfa'da 'Parsel parsel arsa satışı yapılıyor' iddiası!

AK Partili Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin 10 gün arayla her biri 100 milyon lira muhammen bedelle iki ayrı arsa satışı yapıp, bazı ihalelerde adrese teslim uygulamalara gidildiğini ileri süren DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, “Yoksa trollere maaş ödemek için mi bu parsel parsel satışlar yapılıyor?” dedi.

Şanlıurfa'da 'Parsel parsel arsa satışı yapılıyor' iddiası!
  • 15 Eylül 2021, Çarşamba 17:09

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin son dönemde hiçbir zaman olmadığı kadar arsa satışıyla gündeme geldiğini belirten Avukat Ahmet Tüysüz, “Büyük proje yatırımları ve hizmetleri ile anılması gereken Şanlıurfa Belediyesi'nin, parsel parsel arsa satışları ile gündem olmasını tüm kamuoyu gibi bizler de hayretle izliyoruz” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu'na tabi olduğunun altını çizen DEVA Partisi İl Başkanı Tüysüz, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanı her fırsatta maddi sıkıntı yaşamadıklarını ve yatırımların devam ettiğini vurguluyor. Her şey yolunda ise bu arsa satışları ne amaçla yapılıyor? İller Bankası'ndan gelen bütçe payı ve diğer belediye gelirleri olmasına rağmen neden elinizde ne varsa alelacele satıyorsunuz?” diye sordu.

“TROLLERE MAAŞ ÖDEMEK İÇİN Mİ SATIYORSUNUZ?”

Sözcü'ye yaptığı açıklamada, satışların başta yeni yerleşim bölgesi Karaköprü olmak üzere, kentin hemen tüm bölgelerinde gerçekleştiğini ve bu taşınmazların Büyükşehir kurulurken önceki başkanlar döneminde belediyeye kazandırıldığını belirten Tüysüz, şunları dile getirdi:

* Önceki başkanlarca bu derece fazla taşınmaz satışı yapılmamışken, Sayın Beyazgül neden bir an evvel batan geminin mallarıymış gibi yangından mal kaçırırcasına belediyemizin arsalarını süratle elden çıkarıyor?

* Yoksa olası erken seçim öncesi belediye malları elden çıkartılarak amaç dışı kullanım için bir rant geliri mi sağlanıyor? Yoksa trollere maaş ödemek için mi bu parsel parsel satışlar?


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık