Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5733
  • Euro 10.1529
  • GR ALTIN 496.34
  • ÇEYREK 814.38

Şanbaz Yıldız'dan 3 Mayıs Türkçülük günü mesajı

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, 3 Mayıs Türkçülük günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şanbaz Yıldız'dan 3 Mayıs Türkçülük günü mesajı
  • 04 Mayıs 2021, Salı 0:51

Milletimizin tarih boyunca sayısız var olma mücadelesi verdiğini,  her defasında da ağır bedeller ödemiş olsa da varlığını korumasını bildiğini belirten Şanbaz Yıldız, şunları söyledi:

“Türk milliyetçileri, yaşadıkları her zaman diliminde, bulundukları her ortamda, baskıya, zulme ve haksızlığa karşı gelmişlerdir. Sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkmış ve bu değerleri yaşatmayı görev bilmiştir. Milli menfaatlerin ön planda tutulmasında, millet ve vatan değerlerinin korunmasında geçmişte ne yapılmışsa, şu an ve gelecekte de yapmaya hazırız.

Hayattaki yegane üstünlüğünün Türk doğmuş olduğuna işaret eden Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Bu memleket, tarihte Türk'tü, hala da Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.’ O’nun ışığının her daim yolumuzu aydınlatacağını bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

MİLLİYETÇİ KAHRAMANLARA ANMA

Bu bağlamda Türk milliyetçiliğinin büyük davasının kurucuları ve yılmaz savaşçıları olan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Başbuğ Alparslan Türkeş, Milliyetçilik davasından ödün vermeyen cesur ve dik duruşuyla Türklük bilincini tarihe yazdıran merhum fikir adamı Nihal Atsız ve bugünün Türk tarihine altın bir vesika olarak yazılmasında rolü olan milliyetçi kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyor, dünya üzerindeki bütün Türklerin Türkçülük ateşinin yeniden alevlendiği 3 Mayıs’ı Milliyetçiler Günü’nü kutluyorum.

Selam ve sevgilerimle. Ne mutlu Türküm diyene!”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık