Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0334
  • Euro 9.4934
  • GR ALTIN 491.14
  • ÇEYREK 806.24

'Salgın Çorum'un yarısına yayıldı' iddiası!

SES Çorum Şube Başkanı Didem Azapcı, koronavirüs salgınının kentin yarısına yayıldığı belirterek, hastanelerin dolması nedeniyle vatandaşların karantina süreçlerini evlerinde geçirdiğini söyledi.

'Salgın Çorum'un yarısına yayıldı' iddiası!
  • 21 Eylül 2020, Pazartesi 11:50

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Çorum Şube Başkanı Didem Azapcı, koronavirüs salgınının kentin yüzde 50’sine yayıldığını aktardı.

Hastanelerin dolduğunu ve bundan kaynaklı hastaların karantina süreçlerini evlerinde geçirmek zorunda kaldıklarını aktaran Azapcı, önlemlerin zamanında ve yeterli düzeyden alınmamasını eleştirdi.

Azapcı, “Sokağa çıkma yasağının getirilmesi gerekiyor. Bu anlamda kamu kurumlarının işleyişi belli bir süre durdurulabilir. Öncelikle denetimlerin sıkı yapılması lazım” önerilerinde bulundu.

“15 TESTEN 13’Ü POZİTİF”

SES Çorum Şube yöneticisi Erdi Tetik ise, iki servisle başlayan sürecin şuan tam kapasite çalışan 8 servisle devam ettiğini söyledi.

2 hastanede daha pandemi servisi kurulduğunu aktaran Tetik, bazı hastaların da ilçelere gönderildiğini dile getirdi.

İlk süreçte her 15 testten 1’inde vaka çıktığını ifade eden Tetik, “Şuan 15 hastanın en az 13’ü pozitif durumda. Sadece benim çalıştığım hastanede günlük 220 testten 180’i pozitif çıkıyor. Bu artışın nedeni de normalleşmeden sonraki tatil sezonu ve Çorum’un birçok ile gidişte yol güzergahında olması” dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık