Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2182
  • Euro 10.7583
  • GR ALTIN 528.10
  • ÇEYREK 866.66

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanına 2 toplantıya çift asgari ücret!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce “Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı” temsilcisi olarak ÇAYKUR Yönetim Kurulu üyeliği yapıyor. Yüce, ayda iki kez toplantıya katılıp 4 bin 500 lira alıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanına 2 toplantıya çift asgari ücret!
  • 14 Kasım 2020, Cumartesi 13:31

Geçen yıl 733 milyon lira zarar eden ÇAYKUR'da çifte koltuk saltanatı yaşanıyor.

Sözcü'de yer alan habere göre; 31 Mart seçimlerinde AK Parti'den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem Yüce'nin, ÇAYKUR'da halen Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev yapması tartışma yarattı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak maaş alan Yüce, ÇAYKUR Yönetim Kurulu üyesi olarak da ayda 2 kez Rize'de yapılan toplantıya katılıyor. Bu toplantılar için de 4 bin 500 lira ücret alıyor.

Belediye Başkanı olmadan önce de ÇAYKUR'da Genel Müdürlük yapan Ekrem Yüce, şimdi de aynı kurumda “Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı” temsilcisi olarak Yönetim Kurulu üyeliği yapıyor.

Beş kişiden oluşan ÇAYKUR Yönetim Kurulu'nun bir önceki üyeleri arasında yer alan İsmail Hakkı Soba da AK Partili çıkmıştı.

AK Parti'de İl Başkan Yardımcılığı yapan Soba, daha sonra da AK Partili Rize Belediyesi'nde Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Görev süresi dolan Soba, ÇAYKUR'dan ayrıldı.

YOL PARALARINI ÇAYKUR ÖDÜYOR

Ekrem Yüce ayda iki kez Sakarya'dan Rize'deki toplantılara gidiyor. Rize'ye gidiş geliş yol masrafları ile konaklama giderleri de ÇAYKUR tarafından karşılanıyor. 27 Ocak 2020'de bu göreve atanan Yüce, 26 Ocak 2023'e kadar koltuğunu koruyacak.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık