Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4987
  • Euro 10.1102
  • GR ALTIN 498.78
  • ÇEYREK 818.62

Sağlık Bakanı Koca'dan Coronavirüs açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bugün akşam saatlerinde korona virüsü şüphesi olan bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı" dedi.

Sağlık Bakanı Koca'dan Coronavirüs açıklaması!
  • 11 Mart 2020, Çarşamba 11:14

Sağlık Bakanı  Koca, gece düzenlediği basın toplantısında “Bugün (salı akşamı) akşam saatlerinde korona virüsü şüphesi olan bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı” dedi.

İşte Bakan Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklama:

“Hastanın virüsü, Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan tamamen izole edilmiştir. Verilere göre tanı erken konmuştur, virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır. Hasta bir erkektir ve genel durumu iyidir. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler gözetim altındadır”

“Yurt dışına lütfen zorunlu olmadıkça çıkmayalım, Bakanlıkça bildirilen korona virüsünden korunma yollarına mutlaka uyalım. Biz dünyayı uyarırken aynı zamanda hazırlandık. Bakanlığımız, tüm birimleriyle devletimiz korona virüsüyle mücadelesini planladı. Bugüne kadar gösterdiğimiz başarı, bundan sonrası için mücadelemizin kolay olacağının garantisi kabul edilmelidir. Bir veya birkaç vaka salgın olarak görülmemelidir”

"Bir hasta topyekun risk değildir. Karantinaya alınmış bir hasta toplumu tehdit edemez. Şimdi yapmamız gereken hayatımızı tedbirler doğrultusunda düzene sokmaktır. Bu küresel soruna karşı ulusal mücadele vereceğiz. Risk somut, tedbirler basittir. Korona virüsü alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Vatandaşımızdan beklediğimiz, 14 gün ve 14 korunma kuralına uyarak bu mücadeleye güç vermesidir”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık