Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4327
  • Euro 8.9835
  • GR ALTIN 412.30
  • ÇEYREK 676.83

Sağlık Bakanı Koca: Salgın yeniden tırmanışta

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan koronavirüs salgını için önemli açıklamalar...

Sağlık Bakanı Koca: Salgın yeniden tırmanışta
  • 23 Ekim 2020, Cuma 12:08

Korona virüsü mücadelesi kapsamında Bursa'yı ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Salgın tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır" dedi. Bakan Koca, İstanbul'a yapacağı ziyarette İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla da görüşmeyi planladığını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"3 milyonu aşkın nüfusuyla Bursa salgınla mücadelede önemli merkez üslerinden biridir. Sosyal hareketliliği ve diğer şehirlerle yoğun ilişkileri önemli bir etken. Buradaki mücadele tüm ülkeyi önemli etkileyecektir. Ziyaretimizde yoğun bir program sığdırdık. Önce Bursa Şehir Hastanesi’ni ziyaret edeceğim. Sonra ise Bursa’dan başlayarak, Balıkesir, Bilecik ve Çanakkale il sağlık müdürleri ve hastane baş hekimleri ile ayrı ayrı toplantı yapacağız. Toplantımız tamamlanınca bu şehirlerdeki halkımıza açıklamalarım olacak. Akşamki açıklamaya bırakmadan şimdiden dikkat çekmek istiyorum. Korona virüs tüm Türkiye’de tırmanışa geçti."

"Bursa salgının başından beri en kritik günlerinde. Eylül ayının ortalarına kıyasla günlük vaka sayısı yaklaşık 3 kat artmıştır. Salgın tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır. Salgın bize şunu öğretti ki virüsün yayılması sadece hasta sayısındaki
artış değil tüm hayatın sekteye uğramasıdır. Bu anıt şehirden 83 milyonun kalbi İstanbul’a da seslenmek istiyorum. İstanbul’u kurallara uymaya davet ediyorum. İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaşmış durumda. 5 gün İstanbul’da çalışma arkadaşlarım ile birlikte olacağım. İstanbul Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İl Emniyet Müdürü ile görüşmeler yapmayı planlıyorum."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık