Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

SADAT'tan HDP'nin silahlı saldırı iddiasına cevap geldi

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın HDP İzmir İl Başkanlığı binasına silahlı saldırı düzenleyen Onur Gencer'in SADAT tarafından Suriye'de eğitim aldığı iddiasına SADAT cevap verdi.

SADAT'tan HDP'nin silahlı saldırı iddiasına cevap geldi
  • 18 Haziran 2021, Cuma 12:42

Dün öğlen saatlerinde HDP İzmir İl Başkanlığı binasına eski bir sağlık çalışanı tarafından düzenlenen silahlı saldırıda parti çalışanın kızı olan Deniz Poyraz hayatını kaybetti. Saldırının ardından birçok iddia ortaya atıldı. HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, “Bunu yine bir sarhoş, deli olarak yansıtacaklardı ki bu kişinin SADAT tarafından Suriye'de silahlı eğitimden geçirilmiş biri olduğunu öğrendik.” dedi.

Hüda Kaya’nın iddiasının ardından SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlığı şirketinden açıklama geldi.

“SADAT Savunmanın Katillerle İlişkisi Olamaz” başlıklı kamuoyu açıklamasında söz konusu iddia kesin bir dille yalanlandı.

İFTİRA ATANLAR TEK BİR BELGE SUNAMIYOR

Yazılı açıklamada, “SADAT Savunma’ya 10 yılı bulan bir süredir Suriye’de eğitim verdiği iftirası atılmakta ancak 10 yıldır tek bir ispat, tek bir belge sunulmamaktadır. SADAT Savunma paralı / gönüllü / silahlı / silahsız hiçbir şahsa Suriye’de veya başka bir yerde eğitim vermemiştir. Verdiğini iddia eden; delilini, belgesini ortaya koymuyorsa, tek bir açıklaması vardır. Yalan konuşarak, provokasyon yapıp siyasi rant devşirmekten ileri gitmiyordur.” ifadelerine yer verildi.

SADAT'ın açıklamasının tamamı şöyle:

“SADAT Savunmanın Katillerle İlişkisi Olamaz

İzmir HDP İl Binasına gözü dönmüş kiralık bir katil terörist tarafından yapılan saldırıyı şiddetle kınar saldırı sonucu vefat eden (çaycı olduğu bilgisi paylaşılan) Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet kederli ailesine baş sağlığı dileriz. HDP İstanbul milletvekili Hüda Kaya'nın böyle üzücü bir olay üzerinden provokasyona başvurarak katili şirketimizle ilişkilendirmeye kalkmasını da şiddette kınarız.

SADAT Savunma’ya 10 yılı bulan bir süredir Suriye’de eğitim verdiği iftirası atılmakta ancak 10 yıldır tek bir ispat, tek bir belge sunulmamaktadır. İddia sahipleri, iddialarında samimi iseler ispatını geçen 10 yıllık süre boyunca savcılıklara niçin teslim etmekten kaçındıklarının cevabını vermekle yükümlüdür.

SADAT Savunma paralı / gönüllü / silahlı / silahsız hiçbir şahsa Suriye’de veya başka bir yerde eğitim vermemiştir. Verdiğini iddia eden; delilini, belgesini ortaya koymuyorsa, tek bir açıklaması vardır. Yalan konuşarak, provokasyon yapıp siyasi rant devşirmekten ileri gitmiyordur.

Bir Siyasi Partimizin Yüce Meclisimizdeki temsilcisinin, benzeri hain bir saldırının müsebbibi ile bir kişi veya kurumu ilişkilendirirken çok daha dikkatli olması gerektiğine inanıyoruz. Terörü, teröristleri ve onları kullanan kuklacıları lanetleriz. Kamuoyunu saygıyla bilgilendiririz.”

Etiketler: sadat hdp pkk

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık