Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5474
  • Euro 11.1025
  • GR ALTIN 549.23
  • ÇEYREK 901.07

Saadet'ten Polis intiharları tepkisi!

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, son günlerde artan polis intiharlarını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

Saadet'ten Polis intiharları tepkisi!
  • 17 Temmuz 2021, Cumartesi 12:57

TBMM Başkanlığına soru önergesi veren Karaduman, polislerin zor şartlarda çalıştığına dikkat çekerek, “Polis memurlarının intiharına sebep olduğu söylenen olumsuz çalışma koşullarının yeniden düzenlenmesi, baskı ve mobbingin ortadan kaldırılmasına yönelik herhangi bir çalışmanız olacak mıdır?” diye sordu.

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, son dönemde artan polis intiharlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşıdı.

Milligazete'de yer alan habere göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi veren Karaduman,  bakanlığın polis intiharlarının önlenmesine yönelik bir çalışması olup olmayacağını sordu.

“POLİSLER FERYAT EDİYOR”

Polis ve emniyet görevlilerinin zor şartlar altında çalıştığını hatırlatan Karaduman, “Olumsuz şartlarda çalışmak zorunda kalan polis memurları, mesleki yaşamda tükenmişlik sendromu yaşamakta ve intihara kadar varabilen ölümcül düşüncelerle yaşamlarını sürdürmektedirler. Polisler feryat ediyor; ‘intihar notları bırakıyor, sosyal hayatımız yok, ağır baskı altındayız, mobbinge maruz kalıyoruz’ diyor, ancak bunlara karşılık çalışma koşullarının iyileştirilmesi yönünde bir ilerleme yaşanmıyor. Ne yazık ki son dönemlerde artış gösteren ‘polis intiharı’ haberleri ulusal basında sıkça yer almaktadır” ifadelerini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık