Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Saadet Partisi'nde 'Libya' çatlağı!

Yazılı bir açıklamayla Libya Tezkeresine destek vereceğini açıklayan Saadet Partisi'nin TBMM'de yer alan vekillerinin ikisi de 'Evet' oyu vermedi. Cihangir İslam oturuma katılmayacağını açıklarken Abdulkadir Karaduman ise "Buna ortak olmayacağız" ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi'nde 'Libya' çatlağı!
  • 03 Ocak 2020, Cuma 12:12

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listesinden seçilen iki milletvekiliyle Meclis'te temsil sağlayan Saadet Partisi, yaptığı yazılı bir açıklamayla bugün 14.00'da Libya gündemiyle olağanüstü toplanacak genel kurulda Libya'ya asker gönderilmesine ilişkin tüm yetkileri Erdoğan'da toplayan tezkereye destek vereceklerini açıklamıştı.

"BUNA ORTAK OLMAYACAĞIZ"

Saadet Partisi'nin açıklamasının ardından milletvekillerinden Cihangir İslam Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda görüşmelere katılmayacağını açıklamış, Abdulkadir Karaduman ise katılıp konuşma yapacağını belirtmişti. Kürsüden konuşan Karaduman, "Libya'da yaşanacakların tüm sorumluluğu iktidarın omuzlarındadır. Buna ortak olmayacağız" diyerek tezkereyi reddetti.

Karaduman “Cuma namazını Şam’da kılacağız hamasetinin Suriye’yi getirdiği nokta ortadayken bundan ders çıkarılmalıdır. Bu sebeple kahraman olmak hayalleriyle atılacak hiçbir adımının bu coğrafyaya huzur getirmediği açıktır. Bütün bunların neticesinde Libya’da yapılacak yanlışların vebali iktidarın omuzlarında olacaktır. Biz bu vebale ortak olmayı kesinlikle düşünmüyoruz. Libya’ya asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresini kabul etmediğimizi Saadet Partisi adına ifade etmek istiyorum. Ve bu vesileyle hepinizi 1 Mart ruhuyla selamlıyorum” diye konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık