Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5312
  • Euro 10.0979
  • GR ALTIN 493.91
  • ÇEYREK 802.86

Saadet Partisi: Türkiye, ekonomi yüzünden ABD’ye doğru cevap veremiyor

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ: "Bugün Amerika’nın küstah açıklamasına doğru bir cevap verememesinin en temel sebeplerinden birisinin mevcut ekonomi yönetiminin zayıflığıdır." dedi.

Saadet Partisi: Türkiye, ekonomi yüzünden ABD’ye doğru cevap veremiyor
  • 26 Nisan 2021, Pazartesi 17:45

Konya'da konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ, “Maalesef, Türkiye çok ciddi ve büyük bir ekonomik dar boğazın içerisindedir. Bugün Amerika’nın küstah ve insanlık dışı açıklamasına doğru bir cevap verememesinin en temel sebeplerinden birisi, mevcut ekonomi yönetiminin zayıflığı ve zafiyetindendir.” dedi.

ABD TÜRKİYE’YE YAPTIRIM UYGULAYABİLMEK İÇİN 1915 OLAYLARINI ORTAYA ATTI

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ, ABD Devlet Başkanı Joe Biden'in sözde soykırıma açıklamasına tepki gösterdi.

Ağdağ, “Emperyalist güçlerin Ermenileri bir devlet olmaya teşvik etme amacıyla silahlandırdıkları Anadolu’nun birçok yerinde baskın ve mezalime yönlendirdikleri bir sürecin sonunda Osmanlı bunların halka daha fazla zarar vermesini engellemek üzere bir tehcir kararı aldı. Yani bulundukları bölgelerden, zarar vermesinler diye güneye Suriye'ye doğru bir yönlendirme kararı aldı. Bir dedesini Ermenilerin yaptığı mezalimlerde kaybetmiş birisi olarak söylüyorum. Bu tehcir hadisesinin hiçbir kıymeti harbiyesi yok. Bu mesele maalesef bir şekilde yıllardır, hatta bir asrı aşkın bir  süredir, emperyalist ülkelerin gündeminde ve sürekli Türkiye'nin önüne getirilmekte. Bugün itibariyle de Amerika'nın yeni seçilmiş başkanı Biden, bu meseleyi bir soykırım olarak tarif etti. Aslında bu türden meselelerin dile getirilmesinin arkasında yatan şeylerden birisi ve en önemlisi bunun hukuki sonuçlarını temin etmektir. Yani Türkiye'ye yönelik birtakım yaptırımlar ve manevi tazminat davaları sürecini harekete geçirmek üzere planlanan şeylerdir.” değerlendirmesinde bulundu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık