Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5465
  • Euro 15.361
  • GR ALTIN 789.51
  • ÇEYREK 1296.2

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu: Herkes hassas davranmalı

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Gaziantep'te bir camide itikaf ibadeti yapmak isteyenlere cami içinde biber gazlı müdahale bulunulmasına tepki gösterip, yetkilileri ve vatandaşları uyardı.

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu: Herkes hassas davranmalı
  • 07 Mayıs 2021, Cuma 14:36

3 Mayıs'ta Gaziantep'te Furkan Vakfı üyelerine cami içinde biber gazlı müdahaleye maruz kalması tepkilere yol açtı.

Kendilerini ‘Alparslan Kuytul Gönüllüleri’ olarak tanıtıp girdikleri 3 camide itikaf yapacaklarını söyleyen 76 kişi gözaltına alınmıştı.

Milligazete'nin haberine göre; Adana'da 4 Mayıs'ta ise Furkan Vakfı kurucu eski başkanı Alparslan Kuytul ve yanındaki bir grup genç gözaltına alınmıştı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da cami içerisinde meydana gelen olay hakkında sert tepki gösterdi.

Saadet lideri Karamollaoğlu, "Cami içerisinde meydana gelen hadiseleri üzüntüyle ve şaşkınlıkla karşıladım. Anlaşılan bir şeyler oldu. Ne oldu, tam belli değil. Birileri tahrik mi etti, onu anlamak da mümkün değil. Ama böyle bir hadise olmamalıydı. Sen gideceksin ibadet etmek için camiye giren vatandaşı bununla camiden çıkarmaya çalışacaksın. Onun da bir yolu vardır. Onun da bir usulü elbette vardır." ifadesini kullandı.

Camide biber gazlı müdahale: Emniyet müdürü emekliliğini istedi Camide biber gazlı müdahale: Emniyet müdürü emekliliğini istedi

Camide biber gazlı müdahale! Camide biber gazlı müdahale!

Furkan Vakfı kafayı Anıtkabir'e taktı! Furkan Vakfı kafayı Anıtkabir'e taktı!


yukarı çık