Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu noktayı koydu: Bakanlık teklif etseler yine geçmem

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Size 'Cumhur İttifakı'na geçin, bakanlık verelim' teklifleri geldi mi?" şeklindeki soruya "Hayır, bana gelmedi" yanıtını verdi.

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu noktayı koydu: Bakanlık teklif etseler yine geçmem
  • 09 Şubat 2021, Salı 21:33

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündemde yer alan konuları değerlendirmek üzere gazeteci Cüneyt Özdemir'in YouTube kanalına konuk oldu.

  Karamollaoğlu, Özdemir'in "Size AK Parti'den ya da o çevreden 'Gelin Millet İttifakı'ndan çıkın, Cumhur İttifakı'na gelin. Bakanlıksa bakanlık verelim, kadrolarınıza bürokraside yer açalım' gibi teklifler geliyor mu?" şeklindeki sorusuna "Hayır. Bana gelmedi" yanıtını verdi.

Bu sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'e yaptığı ziyareti hatırlatan Karamollaoğlu, "Bu tip meseleler de orada gündeme gelmiş olabilir ama doğrudan doğruya bana böyle bir teklif yapılmadı" dedi.

Karamollaoğlu, "Oğuzhan Bey'e sordunuz mu peki?" sorusuna da "Onun detayına girmeyi doğru bulmuyorum şimdilik" yanıtını vererek sözlerine şöyle devam etti:

"Esas üzerinde durduğum mesele şu; böyle bir teklif varsa doğrudan yapılır. 'Gelin size şu imkanları sağlayalım' gibi bir teklifin benim için önemli olmadığını düşünüyorum. Çünkü bakanlık Cumhurbaşkanı'nın iki dudağı arasında. Bugün verebilir, yarın vermeyebilir. Herhangi bir önemi yok bakanlığın eskisi gibi. Söz sahibi bir kişi o da Cumhurbaşkanı."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık