Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.262
  • Euro 10.7921
  • GR ALTIN 526.39
  • ÇEYREK 863.21

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu: Cumhur İttifakı içinde bulunamayız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun CHP Genel Merkezi'ndeki görüşmesi bitti.

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu: Cumhur İttifakı içinde bulunamayız
  • 11 Ekim 2021, Pazartesi 22:21

Kılıçdaroğlu 'Siyasi suikastlar olabilir' açıklamasıyla ilgili bir soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ifadelerini hatırlatarak, “’Daha neler olacak neler, bunlar iyi günleriniz' Bu sözler tehdit değil midir? Bu sözler herhalde ‘Saldırı karşısında savcılar harekete geçmeli’ anlamına gelmiyor.” sözleriyle yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, "Ülkeyi yönetmek bir partinin tekelinde mi? Bu soruların yanıtını verdi mi acaba Sayın Erdoğan? Bu cümlenin anlamı nedir? Ne yaparlarsa yapsınlar ülkenin huzurunu kaçıracak hiçbir tavır bizden kaynaklanmayacaktır. Bu iktidar değişecek" dedi.

KARAMOLLAOĞLU: CUMHUR İTTİFAKI İÇİNDE BULUNAMAYIZ!

"İttifaklar ancak seçim mahalline girildikten sonra konuşulmalı. Bu genel bir kanaat. 'Biz bir yerden ayrılıyoruz' gibi bir netice çıkarılmamalı. Bugünkü Cumhurbaşkanlığı sistemi otoriter bir yapıya dönüştü. Ve böyle olacağını bildiğimiz için geçen seçim Cumhur İttifakı içinde bulunamayız dedik. Parlamenter sistem çalışmalarında partiler arasında görüşmelerin olması normaldir. Bir sistem değişecekse bu sistemin nasıl değişeceği konusunda siyasi partilerin çalışma yapması doğaldır."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık