Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.4837
  • Euro 11.0369
  • GR ALTIN 548.37
  • ÇEYREK 898.9

Rusya'dan kötü haber!

Türkiye’de salgının kontrolden çıkması turizme yeni darbe oldu. Karar, 1 milyona yakın Rus turisti etkileyecek. Türkiye’de oteller açılmaktan vazgeçti.

Rusya'dan kötü haber!
  • 14 Nisan 2021, Çarşamba 13:28

Turizmcinin 2021 sezonu için en büyük umudu olan Rusya’dan kötü haber geldi.

Rusya’nın 15 Nisan’dan 1 Haziran’a kadar havayolu trafiğini kısıtlama kararı, hem Türk turizmini hem de Rusya’daki şirketleri vurdu.

Bu kararın Türkiye’ye faturasının 1.5 milyar dolar olacağı belirtiliyor. 

Cumhuriyet'ten Ali Can Polat'ın haberine göre, Rusya’nın kararında Türkiye’de salgında yaşanan rekor vaka artışların yanı sıra Rusya ile yaşanan Ukrayna krizinin de etkili olduğu iddia ediliyor.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’nın açıkladığı Koronavirüsle Mücadele Merkezi’nin kararına göre tahliye seferleri düzenlenmesi amacıyla sadece Moskova-İstanbul arasında haftada iki uçak seferi düzenlenmesine izin verilecek.  

Rusya Federasyonu hükümetinin aldığı tek taraflı kararın sadece Türk turizmini değil, Rusya’da faaliyet gösteren turizm işletmelerini de olumsuz etkileyeceğini belirten Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin şunları söyledi:

“Rusların en fazla tatile çıktıkları ‘Mayıs Bayramı’nı da kapsayan yasaklamalardan tur operatörleri aracılığıyla paket turlar ve başta Antalya, İstanbul ve Kapadokya dahil olmak üzere bireysel seyahat eden yaklaşık iki milyon turist etkilenecek. Kararın bir buçuk milyar dolar turizm geliri kaybına yol açacağını tahmin ediyoruz. Bu gelişme 2021 turizm geliri ve turist sayısını da maalesef olumsuz yönde etkileyecektir.” 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık