Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4126
  • Euro 9.0363
  • GR ALTIN 441.98
  • ÇEYREK 725.12

Rusya'da muhalif lider zehirlendi iddiası!

Rusya siyasetinde muhalif duruşuyla bilinen Aleksey Navalny, zehirlendiği iddiasıyla hastaneye kaldırıldı

Rusya'da muhalif lider zehirlendi iddiası!
  • 20 Ağustos 2020, Perşembe 11:33

Rus muhalefet lideri Aleksey Navalny, zehirlenerek hastaneye kaldırıldı… Sibirya’daki Tomsk kentinden başkent Moskova’ya gitmek üzere uçakta olan Navalny’nin seyahat sırasında rahatsızlandığı açıklandı.

Navalny’nin sözcüsü Kira Yarmysh, 44 yaşındaki siyasi liderin fenalaşmasıyla birlikte uçağın Tomsk kentine acil iniş yaptığını açıkladı. Tomsk’ta bir hastaneye kaldırılan Navalny’nin bilincinin kapalı olduğu ve durumunun ağır olduğu belirtildi.

TEK İÇTİĞİ BİR BARDAK ÇAYDI

Sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapan Yarmysh, “Aleksey’in çayına katılan bir zehir ile zehirlendiğini tahmin ediyoruz. Sabahtan beri içtiği tek şey bir bardak çaydı” ifadesini kullandı.

Yarmysh, geçen yıl da benzer bir olay yaşandığını ve Navalny’nin hastaneye kaldırıldığını hatırlatarak, “O zaman hastaneye gittiğinde doktoru vücudunun alerjik bir reaksiyon gösterdiğini söylemişti” dedi.

Bir avukat olan ve yolsuzluk karşıtı bir aktivist olaraj Kremlin karşıtı çok sayıda gösteriyi organize eden Navalny, birçok kere gözaltına alınmıştı.

İNGİLTERE’YE KAÇAN AJANI DA ZEHİRLEMİŞLERDİ

Rusya’da önemli bürokratların ve siyasilerin zehirlenmesi olayı daha önce de yaşanmıştı… 2006’da eski KGB ajansı Alexander Litvinenko, Rus hükümetinin yolsuzluklarını açıkladıktan sonra İngiltere kaçmış ve burada eleştirilerine devam etmişti.

Litvinenko, İngiltere’ye kaçtıktan 6 yıl sonra iki Rus tarafından zehirlenmişti. Radyasyon zehirlenmesi yaşayan Litvinenko 2008 yılında yaşamını yitirmişti.

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık