Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4396
  • Euro 10.0747
  • GR ALTIN 492.35
  • ÇEYREK 808.43

Rüşvet skandalında yeni gelişme: Halkın malına böyle çökmüşler!

“500 bin liralık rüşvet” skandalının yaşandığı Serik Belediyesi'nde, halkın kullanması için tahsis edilen günü birlik alanların bazı otellere kiralandığı ortaya çıktı.

Rüşvet skandalında yeni gelişme: Halkın malına böyle çökmüşler!
  • 11 Mayıs 2020, Pazartesi 20:19

Serik Belediye Başkanı Aputkan'ın Mart ayındaki toplantıda gündeme getirdiği günü birlik alanların bazı otellere kiraya verilmesi olayında eski belediye başkanı  Ramazan Çalık'ı işaret etti.

Başkan Aputkan; “Kadiriye’deki 50 dönüm yerin bize kolay kolay verilmeyeceğini biliyorum. Almak istiyorum ama verilmeyeceğini de biliyorum. Bakanlığa gittiğim zaman şunlarla karşılaşıyorum. ‘Amacına uygun kullanmadınız, sen de yarın birilerine vereceksin’.  2012 yılında Kadiriye’deki otele kiraya verilmiş. Kimse çıt dememiş, her geçen gün genişletmiş. Belek’de 13 dönümü kiraya vermişiz. Soho denilen firmaya verildiğini biliyorum. Yani 90 dönüme talibiz ama takdir yetkisi bakanlığımızın. Neticeyi göreceğiz. 9’unda bakanlığın askısından indiği anda itiraz edeceğiz. Nelere itiraz ettiğimizi de göreceğiz.”

Aputkan ihaleler iptal edilmesine rağmen alanların kiralanmaya devam edildiğini de ekledi.

ARAÇ İHALESİ KONUSU

Başkan Aputkan Ocak 2020 toplantısında ise belediye personelinin maaşlarını gündeme getiriyor ve araç ihalesinde sorumsuzluk yaptığını ileri sürdüğü personelle ilgili şunları belirtiyor:
“Bir firma belediyeye araç ihalesine girdiği zaman öyle bir teknik özellik koyuyor ki. Netice itibariyle 7 araçtan 3 teslim edilmedi.  Bu teknik adrese dayalı. Bu teknik özellikteki aracı kabul eden arkadaşa ben aynı ücreti verir miyim?”

Aputkan, eski dönemden kalan birçok borç olduğunu ve bu borçların kredisinin ödenmeye çalışıldığını da ifade etti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık