Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4047
  • Euro 10.1808
  • GR ALTIN 507.39
  • ÇEYREK 832.43

Rus Wagner’in kurucusundan ABD'ye sert mesaj: Fethullah Gülen gibi hainler...

'ABD’nin milli çıkarlarına saldırmakla' suçlanan Wagner'in sahibi Prigojin ABD Senatosu'na yazdığı mektupta, ‘ABD, topraklarında tüm dünyadan Fethullah Gülen, Chen Guangcheng, Rıza Pehlevi ve birçokları gibi hainleri yetiştirir ve saklar' ifadelerini kullandı

Rus Wagner’in kurucusundan ABD'ye sert mesaj: Fethullah Gülen gibi hainler...
  • 30 Haziran 2020, Salı 21:29

Rus özel güvenlik şirketi Wagner’in sahibi olarak bilinen Yevgeniy Prigojin, ABD Senatosu’na gönderdiği açık mektupta FETÖ’ye de değindi ve Washington’un Fethullah Gülen’i ülkesinde saklamasına tepki gösterdi.

Prigojin’in bu çıkışı, Türkiye’ye yönelik bir mesaj olarak algılandı.

'FETHULLAH GÜLEN GİBİ HAİNLER'

Mektupta Fethullah Gülen’e ise şu paragrafta değiniliyor: “Diğer devletlerin milli değerlerini, gelenek ve kültürlerine kadar yok etmek için ABD, tüm dünyada düzenli olarak siyasi süreçlere ve seçimlere müdahalede bulunmaktadır. (…) ABD, birçok ülkeden binlerce suçlu, hırsız ve dolandırıcıların parası için bir cennettir. ABD, terörist gruplar kurar, liderlerini barındırır ve ailelerinin güvenliğini garanti eder. ABD, topraklarında tüm dünyadan Fethullah Gülen, Chen Guangcheng, Rıza Pehlevi ve birçokları gibi hainleri yetiştirir ve saklar.”

FETÖ CIA’ya yardım ediyor FETÖ CIA’ya yardım ediyor

'FETÖ bir CIA projesidir' 'FETÖ bir CIA projesidir'


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık