Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8572
  • Euro 9.2978
  • GR ALTIN 487.71
  • ÇEYREK 800.14

Rezalet! Yüzeyleri yalayıp, yaşlıların suratına öksürüyorlar

Dünya koronavirüs salgınıyla sarsılırken, bir grup maganda başlattıkları 'CoronavirusChallenge' ile virüs bulunabilecek yüzeyleri yalıyorlar, yaşlıların suratına öksürüyorlar.

Rezalet! Yüzeyleri yalayıp, yaşlıların suratına öksürüyorlar
  • 06 Nisan 2020, Pazartesi 21:55

Webtekno'da yer alan habere göre, milyonlarca insanın yakalandığı korona virüs salgını konusunda uzmanlar, sürekli olarak insanları bilinçlendirmeye çalışsa da, ABD ve Avrupa ülkelerinde başlayan yeni bir akıma dahil olan gençler virüsün yayılmasına neden oluyor.

İlk olarak bir TikTok kullanıcısının uçaktaki bir klozeti yaladığı video ile başlayan akım hızlı bir şekilde ABD, Almanya, Belçika ve İrlanda’ya yayıldı.
 
"CoronavirusChallenge" ismi ile başlatılan akımda insanlar, virüsün bulunabileceği yüzeyleri yalıyorlar ve risk grubunda olan yaşlıların yüzlerine öksürüyorlar.

'İKİNCİ DERECEDE TERÖR' SUÇLAMASIYLA DAVA AÇILDI

Klozet kapaklarını, paraları, araba kapılarını ve cep telefonlarını yalayan insanlar korona virüsten korkmadıklarını söyleyerek görüntüleri 'CoronavirusChallenge' etiketi ile sosyal medya ağlarında paylaşıyorlar.

ABD’nin Missouri eyaletindeki bir markette bulunan deodorant şişelerini yalayan bir şahıs görüntüler üzerine polis tarafından gözaltına alındı. Cody Lee isimli şahsa ikinci derece terör tehdidi suçlaması ile dava açıldı. 

Çeşitli objelerin yalanmasıyla başlayan akım, şimdi ise yaşlıların suratına öksürme ile devam ediyor.

İRLANSA SAĞLIK BAKANI AKIMIN KURBANI OLDU

İrlanda medyasının yayınladığı haberlere göre Dublin ve Waterford şehirlerinde pek çok noktada gençlerin yaşlıların yüzüne bilerek öksürdüğü görüldü. Hatta İrlanda Sağlık Bakanı Simon Harris de, akımın kurbanlarından oldu. İrlanda Sağlık Bakanı, iki kişinin kendisine doğru yaklaşarak öksürdüğünü ve daha sonra gülerek uzaklaştıklarını duyurdu.

 


ANKET

Türk Tabipler Birliği kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık