Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.7705
  • Euro 11.3932
  • GR ALTIN 564.45
  • ÇEYREK 926.27

Rektörün kızı sınavı kazanamayınca olanlar oldu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde rektörün kızı doktora sınavını kazanamayınca, Sınav Değerlendirme Komisyon Başkanı baskı yapılarak istifaya zorlandığını öne sürdü.

Rektörün kızı sınavı kazanamayınca olanlar oldu
  • 12 Haziran 2021, Cumartesi 13:30

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın öğretim görevlisi kızı Esra Aslancan, Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı Eğitim Yönetimi Doktora Programı sınavına başvurdu.

21 Eylül 2020 tarihindeki sınavdan önce Rektör, hem Eğitim Fakültesi Dekanı hem de diğer komisyon üyeleriyle görüşmek istedi.

Ancak Sınav Değerlendirme Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Mahmut Sağır bu görüşmeye gitmedi.

Hürriyet gazetesinden Abdullah Şanlı'nın haberine göre, Esra Aslancan sınavı kazanamayınca Rektör’ün dekan aracılığıyla Mahmut Sağır’ı istifaya zorladığı iddia edildi.

Doç. Dr. Sağır önce bölüm başkanlığı görevinden istifa etti, daha sonra da karıştığı bir kavga gerekçe gösterilerek açığa alındı.

Doç. Dr. Mahmut Sağır şu iddiaları dile getirdi: “Sınavdan önce Rektör bey fakültenin dekan ve dekan yardımcısına ‘Benim kızın sınavı var. Bu sınavı kazanacak’ demiş.Beni de yanına çağırdı konuyu görüşmek için ancak ben gitmedim. Nitekim sınav yapıldı ve kızı başarısız oldu.Bunun üzerine rektör dekanı suçladı. O programı zaten kızı için açtığını söyledi.Ben Eğitim Bilimleri bölüm başkanıydım. Bu görevimden bizzat baskı gördüğüm için istifa ettim.” 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık