Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5368
  • Euro 10.1458
  • GR ALTIN 495.68
  • ÇEYREK 802.86

Rektör böyle diyor; Paranız yoksa namaz bile kılamayız

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, İlahiyat Fakültesi’nin mezuniyet töreninde öğrencilere, “Paranız olmazsa namaz bile kılamayız” dedi. Rektöre, başta akademisyen ve öğrenciler olmak üzere çeşitli kesimlerden tepki geldi.

Rektör böyle diyor; Paranız yoksa namaz bile kılamayız
  • 13 Temmuz 2021, Salı 16:37

GAÜN Mavera Kongre Merkezi'ndeki mezuniyet töreninde öğrencilere, “Bizde ruhbanlık sınıfı yok. Sınıflı toplum değiliz. Bence, iş kadını olsanız, iş erkeği olsanız çok daha iyi olur. Teklif ediyorum size. İş kadını, iş erkeği olalım. Alalım, satalım. İlla kendinizi dini anlatmaya adamayın” dedi.

Sözcü'nün haberine göre; Konuşmasının devamında, batı medeniyetinin bittiğini de savunan Rektör Özaydın sözlerini şöyle sürdürdü:

* Batı medeniyeti bitmiştir, bitmek üzeredir. Bu anlamda tarihin sonuna gelinmiştir. İlahiyatçılarla ekonomiye el atmak istiyorum.

* Ama bir tane ilahiyatçı bulamadım. ‘Faiz haramdırdan' öteye gidemedik. Gerçekçi olacağız. Herkes iş arayacak. Niçin? İhtiyacınız var. Ekonominin gereği bu. Para olmadan olmaz ki.  Paranız yoksa namaz bile kılamayız.

ÖĞRENCİ VE AKADEMİSYENLERDEN TEPKİ

Rektör'ün İlahiyat Fakültesi öğrencilerine yönelik bu konuşmasına, mezun olan öğrenci ve aileleri ile salonda bulunan akademisyenler tepki gösterdi.

İYİ PARTİ'DEN TEPKİ

İYİ Parti'li siyasetçi ve İş İnsanı Can Tuğsuz da, “Bilim öğreten bir üniversite rektörü müsünüz, yoksa radikal İslamcı bir Arap sevici misiniz? Medine'den hangi bilimi, hangi vizyonu öğreneceksiniz? Bu sözleriniz Gaziantep için utanç kaynağıdır.  Gediğiniz gibi, gidişiniz yakındır” şeklinde tepki gösterdi. Bir sosyal medya kullanıcısı ise, “İnanılmaz. Kendisi akademik çalışmalarının kaçında Medine düşünceli tezlerden yararlanmış? Medine düşünceliler mi üniversitede proje, burs, fon sağlıyor? Ayrıca, kendisi kim ki Suriye'yi yeniden inşa etme çabasına girmiş? Bir üniversite rektörünün görevi bu mudur? Yazık” yorumunu yaptı.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık