Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.8153
  • Euro 7.5886
  • GR ALTIN 381.22
  • ÇEYREK 625.43

PTT çalışanlarına sürgün iddiası!

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, PTT'nin korona virüs konusunda Sağlık Bakanlığı'nı ve hükümeti eleştiren paylaşımlarda bulunan personeller sürgün ettiğini savundu.

PTT çalışanlarına sürgün iddiası!
  • 06 Nisan 2020, Pazartesi 18:29

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Polat, PTT'nin personelini işten çıkarmakla tehdit ettiğini öne sürdü.

BirGün'de yer alan habere göre korona virüs salgınının sağlıkçılardan sonra en çok risk oluşturduğu meslek gruplarından birinin kargo şirketleri ve çalışanları olduğunu belirten CHP'li Mahir Polat, şöyle konuştu:

'SADECE MASKE VE ELDİVEN VİRÜSÜ ENGELLEMEZ'

“Gişede hizmet veren personel sürekli yurttaşlarımızla karşı karşıya geliyor. Günde on binlerce adrese kargo gidiyor. Bu iki taraf içinde bir risk oluşturmaktadır. Çalışan emekçilere sadece maske ve eldiven vererek bu sorun engellenemez. Maske değil, yüz siperlik maskesi verilmelidir. Merkezler başta olmak üzere dağıtım ve şubeler düzenli olarak dezenfekte edilmelidir.

Ayrıca her gün personele tarama testi yapılarak olası virüs salgınına karşı erken teşhis ve önlem alınmalıdır. PTT, sağlık sektörü gibi pilot kurum ilan edilerek bütün ulaştırma ve aracı kurumlar denetim altına alınmalıdır. Bakanlık online alışverişte temel malzemelere yönlendirme yapmalıdır."

'YETERLİ ÖNLEM ALINMADIĞINI PAYLAŞAN PERSONEL SÜRGÜN EDİLİYOR'

“Personele sosyal medya paylaşımları konusunda uyarı gidiyor. Özellikle şirketin logosunun kullanılmaması gerektiği vurgulanırken sosyal medya hesaplarının takip edileceği söyleniyor. Bu bir fişlemedir. Sizin göreviniz salgına karşı önlem almaktır. Emekçilerin ekmeği ile tehdit edilmesi ve sürgün edilmesi kabul edilemez.

Edindiğimiz bilgilere göre İzmir, İstanbul ve Mersin’de sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek çalışanlar ilçelerinden sürgün edilmiştir. Konuyu Meclis gündemine taşıyarak bu işin takipçisi olacağım.”

 


ANKET

Karantinada en çok hangisini özlediniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık