Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 12.369
  • Euro 14.0093
  • GR ALTIN 713.05
  • ÇEYREK 1172.1

Prof. Dr. Kayıhan Pala: İkinci bir Wuhan’a döndü

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, 9 haftada Çanakkale'de 24 kat, büyükşehirlerde 13 kat vaka sayısı artışı olduğuna dikkat çekerek "Şu anda İstanbul başta olmak üzere 100 binde 900'lerin üstünde çok büyük bir rekora doğru gidiyor. İkinci bir Wuhan olarak adlandırılsa yanlış olmayacaktır" dedi.

Prof. Dr. Kayıhan Pala: İkinci bir Wuhan’a döndü
  • 18 Nisan 2021, Pazar 22:02

Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı salgına dair son verileri değerlendirdi.

“İKİNCİ BİR WUHAN”

Sözcü'de yer alan habere göre; Yoğun bakım doluluk oranları hakkında bilgilendirmede bulunan Pala, “Şu anda artık İstanbul başta olmak üzere 100 binde 900’lerin üstünde çok büyük bir rekora doğru gidiyor. İkinci bir Wuhan olarak adlandırılsa yanlış olmayacaktır. 15 milyonun üstündeki nüfusuyla ciddi bir yoğun bakım yatağı yetmezliği ve bununla birlikte yalnızca yoğun bakımla sınırlı olmayan, hasta yatağı bulmakla ilgili sıkıntıların da ortaya çıktığı bir dönem yaşıyoruz” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALAR AĞIRLAŞACAK”

Salgına dair beklentilerini paylaşan Pala, “Türkiye bugün itibarıyla 60 milyon kişiye aşı yapma hedefinin ancak yüzde 13’ünü gerçekleştirebilmiş durumdadır. 2 doz aşısını yaptığımız 60 milyon içerisinde yalnızca yüzde 13’lük bir kesim var. Bu pandemiye güçlü bir yanıt vermek için çok yetersiz. İkinci olarak aşı dışında halk sağlığı önlemleri yeterli değil. Ben önümüzdeki günlerin ve haftaların hem olgu sayıları hem ağır hasta sayıları hem de ölümler açısından benzer sıkıntıları ağırlaştırarak karşımıza getirebileceği endişesini taşıyorum” diye konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık