Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.8814
  • Euro 18.4353
  • GR ALTIN 1029.7
  • ÇEYREK 1694.2

Poly Network hackledi: 600 milyon dolar çaldılar

Hackerlar kripto varlık platformu Poly Network’ün sistemine sızarak yaklaşık 600 milyon dolar değerinde kripto para çaldı. 600 milyonu kaptıran şirket, hackerlara çağrı yaptı.

Poly Network hackledi: 600 milyon dolar çaldılar
  • 11 Ağustos 2021, Çarşamba 14:12

Hackerlar, merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasında şimdiye kadarki en büyük hırsızlığı gerçekleştirerek, Poly Network adı ile faaliyet gösteren ve kullanıcıların blok zincirlerle coinleri takas etmelerini sağlayan bir platform üzerinden yaklaşık 600 milyon dolarlık kripto para çaldı.

Poly Network, Twitter’da yayınlanan bir mektupta on binlerce insanın saldırıdan etkilendiğini söyledi.

Şirket, hacklenmeden sonra Twitter’da yayımladığı mektupta, hackerlara çağrı yapılarak, “Sevgili hackerlar, sizinle iletişim kurmak ve çalınan değerleri geri almak istiyoruz. Çaldığınız tutar, küresel çapta güvenlik güçlerinin sizi takip etmesine sebep olacak. Kripto para camiasından on binlerce kişiden para çaldınız. Bizimle konuşmalı ve bir çözüm aramalısınız” ifadelerini kullandı.

Çalınan Ethereumlara ulaşılamazken 33 milyon dolarlık Tether, kripto sağlayıcı kuruluş tarafından donduruldu ve hackerların kullanamayacağı hale getirildi.

Kaynak: Sözcü
Etiketler: Poly Network hacker

yukarı çık