Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8596
  • Euro 16.6819
  • GR ALTIN 931.49
  • ÇEYREK 1532.7

PKK/KCK'nın sözde Kerkük alan sorumlusu etkisiz hale getirildi

MİT ve TSK'nın Kandil'e yönelik düzenlediği ortak operasyonda terör örgütü PKK/KCK'nın sözde Kerkük alan sorumlusu Mehmet Hatip Arıtürk etkisiz hale getirildi.

PKK/KCK'nın sözde Kerkük alan sorumlusu etkisiz hale getirildi
  • 01 Ekim 2021, Cuma 17:00

Sözcü'de yer alan habere göre; Faaliyetleri MİT tarafından tespit edilen ‘Delil Siirt’ kod adlı Mehmet Hatip Arıtürk, MİT-TSK'nın ortak operasyonu neticesinde Kandil'de etkisiz hale getirildi.

Sözde Kerkük alan sorumlusu teröristin; 2015 yılında PKK/KCK'nın Suriye/Afrin'deki sivillere yönelik pek çok eylemin organizasyonunda yer aldığı öğrenildi.

2016 yılında Kerkük'te görevlendirilerek, PKK/KCK'nın “diğer ülkelerden temin ettiği” ve Türkiye'ye yönelik eylemlerde kullanılan füze ve ağır silah mühimmatı temini faaliyetlerinde yer aldığı belirlenen teröristin, ayrıca istihbarat faaliyetlerini organize ettiği ortaya çıktı.

Arıtürk’ün son olarak Kandil alanında üst düzey yönetici görevlendirmekte zorlanan terör örgütü yönetiminin kararı ile sözde Kerkük alan sorumluluğunun yanında Kandil Sahası İdeolojik Alan Sorumluluğu görevini de yürüttüğü öğrenildi.

Etiketler: pkk tsk

yukarı çık