Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

Peskov Türkiye'yi suçladı !

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya dışındaki tüm ülkelerin askerlerinin Suriye’de uluslararası hukuka aykırı olarak bulunduğunu söyledi.

Peskov Türkiye'yi suçladı !
  • 01 Mart 2020, Pazar 19:05

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşmesiyle ilgili açıklama yaptı. Peskov, görüşmenin 5 ya da 6 Mart’ta yapılmasını umduklarını ifade etti.

Peskov, liderler arasında gerçekleşecek görüşmenin zor bir görüşme olacağını, ancak ikilinin İdlib’deki durumun istikrara kavuşturulmasına odaklandıklarını teyit ettiğini ifade etti.

İSİM VERMEDEN TÜRKİYE’Yİ SUÇLADI

Açıklamasında Suriye’deki son durumu da değerlendiren Peskov, Rusya dışındaki tüm ülkelerin askerlerinin Suriye’de uluslararası hukuka aykırı olarak bulunduğunu belirterek; “Suriye’de meşru hükümetin talebi doğrultusunda meşru olarak askerlerini bulunduran tek ülke Rusya'dır.’ dedi.

‘Türkiye, teröristlerin aktif olmamasını sağlamakla yükümlü’

Peskov, Suriye askerlerinin son günlerde gerçekleştirdiği tüm eylemlerin teröristlerle mücadele etmeye yönelik olduğunu, Soçi mutabakatı gereği, özellikle de Türkiye’nin bu terörist unsurların aktif olmamasını sağlamakla yükümlü olduğunu vurguladı.

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık