Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2576
  • Euro 10.7627
  • GR ALTIN 526.94
  • ÇEYREK 864.72

Pazarcı esnafı: Bittik, hiçbir gelir yok

17 günlük kapanma sürecinde ikinci kez tezgah açabilen pazarcılar, Erdoğan’ın helallik istemesine tepki gösterdi. Kapanma döneminde mallarının çürüdüğünü söyleyen pazarcılar, “Marketler çalışsın esnaf yatsın, öyle bir şey var mı?” sözlerine yer verdi.

Pazarcı esnafı: Bittik, hiçbir gelir yok
  • 16 Mayıs 2021, Pazar 16:45

Erdoğan, yaptığı açıklamada 17 günlük kısıtlamadan etkilenen vatandaşlardan “helallik” istemesine pazarcı esnafından tepki geldi. 

 "Her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz" ifadelerini kullanan Erdoğan "Buna rağmen sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden hellalik istiyoruz" diye konuştu

Günboyu'nda yer alan habere göre; Kapanma dönemine ilişkin “Bittik, hiçbir gelir yok” diyen bir pazarcı, kendilerine yardım yapılmadığına dikkat çekerek, Erdoğan’ın helallik istemesine “Bir şey diyemeyeceğim” yanıtını verdi

"BUNDAN DAHA KÖTÜSÜ DE OLMAZ"

Pazarcı esnafı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Bize gelene kadar ne helallikler var, biz helal edelim 83 milyon ne diyecek?” diye sordu. Pazarcı, artık pazaryerlerinin açılması gerektiğini vurgulayarak, kendilerinin dibi gördüğünü “Bundan daha kötüsü de olmaz” diye açıkladı.

"MARKETLER ÇALIŞSIN ESNAF YATSIN"

Kapanma döneminde mallarının çürüdüğünü ve zarar ettiklerini dile getiren pazarcı ise marketlerin açılmasıyla küçük esnafın bittiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Helal edilir mi?” diye soran pazarcı, “Marketler çalışsın esnaf yatsın, öyle bir şey var mı?” diye tepki gösterdi.

Kahvehanecilerden Erdoğan'a 'Helallik' yanıtı! Kahvehanecilerden Erdoğan'a 'Helallik' yanıtı!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık