Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5753
  • Euro 10.4019
  • GR ALTIN 513.74
  • ÇEYREK 842.73

Patronu tarafından boğazına bıçak dayanarak cinsel saldırıya uğradı!

Mersin’de bir iş yerinde çalışan 22 yaşındaki H. Ç.’yi, boğazına dayadığı maket bıçağıyla korkutarak tecavüz etmeye çalışan 29 yaşındaki Onur Ateş hakkında 19 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. İlk duruşması önümüzdeki ay görülecek dava dosyası öncesi konuşan H.Ç, “Bir insana, beni öldürmemesi için saatlerce yalvarmak durumunda kalmam zoruma gidiyor" şeklinde konuştu.

Patronu tarafından boğazına bıçak dayanarak cinsel saldırıya uğradı!
  • 15 Mayıs 2021, Cumartesi 13:54

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Mersin'de işe aldığı genç kızın boğazına maket bıçağı dayayıp, taciz eden ve hakkında 19 yıla kadar hapis istemi ile dava açılan Onur Ateş'in ilk duruşması önümüzdeki ay görülecek.

Mersin 19. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlayacak dava dosyasına konu olay geçen 14 Aralık gecesi yaşandı.

İddianame ve dosyaya giren bilirkişi raporuna göre, web tasarım ve yazılım işleri yapan Onur Ateş, olaydan 11 gün kadar önce, yeni üniversite mezunu H. Ç.’yi işe aldı. Ateş, Gaziantep’te önemli bir iş aldıklarını belirterek H. Ç.’ye, “Birlikte gidebiliriz” dedi.

Ç. de, mezuniyet diplomasını alabileceğini düşünerek teklifi kabul etti.

13 Aralık günü saat 19.30 sıralarında Ateş, Ç.’yi evinden aldı. İkili bir süre sonra çalıştıkları ofise geldi. Ateş, bilgisayara virüs bulaştığını yaptığı işlerin kaybolduğunu belirterek, kısa süre sonra yola çıkacaklarını söyledi.

Ancak, Gaziantep işinin oyalama amaçlı söylendiği saatler sonra ortaya çıktı. İkili gece 01.00’e kadar, Ateş’in belirttiği dosyaları hazırladı. Ç., ofisten çıkmak üzere olduklarını düşünerek mutfağı toparlamaya yöneldi.

AĞZINI KAPATTI

Bu esnada Ateş mutfağa geldi. Ç. mutfak tezgahını toparlarken Ateş arkasından sarıldı. Ç.'nin ağzını kapatan Ateş, bu esnada cebindeki maket bıçağını da çıkardı. Ateş, maket bıçağını, Ç.’nin boğazına dayadı. Uzun süre Ateş’in elinden kurtulmak için çabalayan Ç., bir süre sonra kurtulmayı başardı. Ancak Ateş, elindeki maket bıçağı ile hem Ç.’ye hem kendisine zarar vereceğini söyledi.

CİNSEL SALDIRIDA BULUNDU

 Ateş, kamera açısının dışında kalan mutfakta H. Ç.’nin çıkmasını 2 saate yakın engel oldu. Ateş, bir süre sonra bu kez, ofisin ortasında Ç.’ye yönelik cinsel saldırıda bulundu. Ç.’nin ağzını kapatan Ateş, bir yandan da üstündeki giysileri çıkarmaya çalıştı. Ç.’nin bir an nefessiz kaldığını gören Ateş, öldüğünü düşünerek panikledi. Bu andan sonra Ateş, Ç.’ye yönelik eylemlerini sonlandırdı.

Olayın olduğu gecenin sabahı H. Ç. doğrudan karakolun yolunu tuttu. Yapılan şikâyet başvurusu üzerine Ateş hakkında soruşturma açıldı. Savcılık talimatı ile hazırlanan bilirkişi raporu, Ç.’nin ifadesinde anlattıklarını doğruladı. Ateş hakkında “Basit cinsel saldırı, tehdit ve kişiyi hürriyetinden al koyma’ suçlarından 7 yıl 6 aydan 19 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.Suçlamaların odağındaki Ateş ise, ifadesinde Ç.’ye yönelik herhangi bir eyleminin olmadığını söyledi. Ç. ile ofiste çalıştıkları esnada bir ara yanlışlıkla kendisine çarptığını öne süren Ateş, “Benden para almak için böyle bir suçlamada bulunduğu düşünüyorum. Benden 12 bin TL istedi. Mesajlarda da bu var. Böyle bir suçlamada bulunacağını eşime söylemiş” dedi.

"ÖLDÜRMEMESİ İÇİN YALVARDIM"

İkili arasında, olaydan birkaç saat sonra geçen WhatsApp yazışmaları da dosyaya girdi. Yazışmalarda, H. Ç., Ateş’e “21 yaşındaki bir kızın hayatından her şeyi aldın. Benim ne suçum, günahım vardı da sen bunları bana yaşattın. Sen 21 yaşındaki bir kıza neden bunu yaptın” diyor. H.Ç., yaptığı açıklamada ise, “Üzerinden aylar geçmesine rağmen hâlen olayın etkisindeyim. Bir insana, beni öldürmemesi için saatlerce yalvarmak durumunda kalmam zoruma gidiyor. Maket bıçağının sesi halen kulaklarımda” dedi. Kaynak: Mersin'de işe aldığı genç kıza tecavüze kalkıştı!

Etiketler: mersin tecavüz

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık