Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5312
  • Euro 10.0979
  • GR ALTIN 493.91
  • ÇEYREK 802.86

Patates-Soğan izdihamı!

Şanlıurfa'nın Eyyubiye ilçesinde ihtiyaç sahiplerine ücretsiz patates-soğan dağıtımında izdiham yaşandı. Tepki çeken görüntüler sonrası Şanlıurfa Valiliği açıklama yaptı.

Patates-Soğan izdihamı!
  • 18 Nisan 2021, Pazar 15:16

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), üreticinin deposunda kalan patates ve soğanlar maliyet fiyatına satın alındı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı  Erdoğan'ın talimatıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara patates, soğan dağıtılmasına karar verildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla 10 kilo kuru soğan ve 20 kilo patates çuvalları şeklinde dağıtılmaya başlandı.

Şanlıurfa’da ise düşündüren görüntüler yaşandı. Eyyubiye’de bir kamyondan dağıtılan patates çuvalları izdihama neden oldu. Salgın kurallarının ihlal edildiği dağıtıma vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Eyyubiye Çamlık Düğün Salonu önüne park eden kamyondan dağıtım gerçekleştirildi. Dağıtım sırasında bedava patates ve soğanlar için izdiham yaşandığı görüldü. Ayrıca vatandaşlar izdihamla birlikte maske ve mesafe kurallarını hiçe saydı. Bazı vatandaşların ise yere düşen patates ve soğanları toplamaya çalıştığı anlar da kameraya yansıdı.

Yaşananları cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alan vatandaşın, “Bir kamyonu 3 dakikada bitirdiler” dediği duyuldu.

VALİLİK: PERSONEL HAKKINDA İŞLEM BAŞLATILDI

Şanlıurfa Valiliği, Eyyubiye ilçesinde patates dağıtımında izdiham yaşandığı görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması sonrası yazılı açıklama yapıp ilgili personel hakkında işlem başlatıldığını duyurdu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık