Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6742
  • Euro 10.1822
  • GR ALTIN 491.73
  • ÇEYREK 807.02

Paşinyan'ın istifa edeceği tarih açıklandı

Ermenistan Başbakanlık Ofisi Başkanı Arsen Torosyan yaptığı açıklamada, Paşinyan’ın ülke parlamentosunun feshedilmesi ve erken seçimlerin yapılması amacıyla istifa edeceğini belirtti.

Paşinyan'ın istifa edeceği tarih açıklandı
  • 31 Mart 2021, Çarşamba 10:20

Torosyan, Paşinyan’ın istifasıyla ilgili açıklamada bulundu. Ermenistan Başbakanlık Ofisi Başkanı, "Paşinyan, ülke parlamentosunun feshedilmesi ve erken seçimlerin yapılması amacıyla 20 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında istifa edecek. Bu süre, kanunlarda öngörülüyor" ifadelerini kullandı.

Sputnik’e demeç veren Torosyan, İktidardaki 'Sivil Anlaşma' partisinin seçim merkezine Bölgesel İdare ve Altyapı Bakanı Suren Papikyan'ın başkanlık edeceğini dile getirerek ifadelerini şöyle sürdürdü:

“Seçim merkezinin çalışmalarını kendisiyle beraber Çevre Bakanı Romanos Petrosyan ve Başbakan Başdanışmanı Arayik Arutyunyan'ın koordine edecek.”

Torosyan, seçim kararının nihai olduğunu doğrulayarak, "Siyasi bir karar alındı. Bu karar, parlamentodaki ve bazı parlamento dışı güçlerle görüşüldü. Seçimin yapılması kararı ülke çıkarlarından kaynaklanıyor" dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık