Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5481
  • Euro 15.3555
  • GR ALTIN 799.07
  • ÇEYREK 1312.6

'Parsel Parsel satmışlar....'

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, partisinden zehir zemberek açıklamalarla istifa eden Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Hamza Durmuş’un iddialarına ilişkin açıklama yaptı. İYİ Partili Akan, “Meclis üyesi Hamza Durmuş’un yolsuzluk iddialarına ilişkin Yunusemre Belediyesi 4 gündür sessiz. Açıklama yapacak yüzünüz mü yok?” dedi.

'Parsel Parsel satmışlar....'
  • 12 Nisan 2021, Pazartesi 13:30

Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Hamza Durmuş’un AK Parti’den zehir zemberek açıklamalarla istifa etmesi ve Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ile ekibini yolsuzluk iddialarıyla suçlaması Manisa gündemine bomba gibi düştü.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, iddialar karşısında 4 gündür sessiz kalan Yunusemre Belediyesi’ni hedef aldı.

İYİ Partili Akan, “AK Parti’den istifa eden Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Hamza Durmuş, Yunusemre Belediyespor’da büyük yolsuzluklar döndüğünü, belediye arazilerinin yandaşlara peşkeş çekildiğini, adrese teslim ihaleler yapıldığını, bunların hepsini AK Parti Manisa Milletvekillerinin bildiğini ama sustuğunu ve teşkilat ile Yunusemre Belediyesi arasında rant kavgası olduğunu söylüyor. Bu vahim iddialar karşısında Yunusemre Belediyesi 4 gündür tek bir kelime açıklama yapmıyor. Ne oldu? Haberleri görmüyor musunuz? Siz Manisa’da yaşamıyor musunuz? Yoksa, Meclis Üyesi Hamza Durmuş’un iddialarına karşı söyleyecek tek bir açıklamanız mı yok? İddialara yanıt verecek, açıklama yapacak yüzünüz mü yok?” dedi.

“İDDİALARA GÖRE YUNUSEMRE’Yİ PARSEL PARSEL SATMIŞLAR”

İYİ Partili Tufan Akan, “Ortada çok ciddi yolsuzluk iddiaları varken AK Parti’nin ve Yunusemre Belediyesi’nin kulağının üzerine yatması, açıklama yapmayarak bu olayı unutturmaya çalışması hiçbir işe yaramayacak çünkü bizler, vatandaşımızın bir kuruşunun dahi hesabını sizlerden soracağız. İddia edildiği gibi Yunusemre Belediyespor’da yolsuzluk yaptınız mı? Adrese teslim, yandaş kalkındırma ihaleleri yaptınız mı? Hamza Durmuş’un iddialarına göre deyim yerindeyse Yunusemre’yi parsel parsel satmışsınız. Belediyenin arazilerini kimlere kullandırdınız? Bunların hepsinin, bu iddiaların tamamının hesabını Yunusemre Belediyesi yöneticileri verecek, gerçekler er ya da geç ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

“MECLİS ÜYESİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMALI”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, “Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Hamza Durmuş açıklamasının sonunda, vicdanının bu yolsuzluklara göz yummaya müsade etmediğini söylüyor. İddiaların sahibi meclis üyesi arkadaşımızın bu noktada yapacağı en doğru iş, varsa eğer elindeki belge ve bilgileri savcılığa teslim etmek ve ilgililer hakkında suç duyurunda bulunmaktır. Yunusemre’de dönen dolapları tüm kamuoyunun bilmeye hakkı vardır”


yukarı çık