Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 12.369
  • Euro 14.0093
  • GR ALTIN 713.05
  • ÇEYREK 1172.1

Otomobil fiyatlarını uçuracak karar!

Tüm dünyada etkisini gösteren pandemi nedeniyle Hyundai ve Honda şirketleri bazı tesislerinde üretimi durduracaklarını açıkladılar. Otomotiv sektörü 2019 yılının sonlarından bugüne en zorlu süreçlerden bir tanesinin içerisine girdi.

Otomobil fiyatlarını uçuracak karar!
  • 01 Mayıs 2021, Cumartesi 20:22

Korona virüs salgınının tüm dünyada yayılması ile birlikte fabrikalar önce durdu, sonra düşük kapasite ile çalışmaya başladı.

Dünyada hem üretim hem satış rakamları ciddi ölçüde beklenenin altına indi.

Türkiye de pandemiden kötü etkilenen ülkeler arasında yer aldı. 2021’e gelindiğinde dünya çapında toparlanma sesleri yükselirken, konteyner tedarik sıkıntısı, süveyş kanalının kapanması ve yarı iletken çip krizi gibi yeni sorunlar gündeme geldi.

Şimdi ise mutasyona uğrayan virüs ile birlikte Hindistan’dan yeni bir kriz sesi yükseldi. Oksijen yetersizliği. Bölgede üretim yapan önde gelen Uzak Doğulu markalar üretimi durdurma kararı aldılar.

Etiketler: koronavirüs

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/i360.so' - /opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/i360.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: