Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.8246
  • Euro 10.3609
  • GR ALTIN 496.8
  • ÇEYREK 815.06

ÖSYM LGBT desteçisi şarkıcıyı soru olarak sordu!

Üniversite sınavı YKS’nin ilk aşaması olan Temel Yetenek Testi TYT 2020 sona erdi. Ancak sınavda sorulan bir soru ÖSYM'nin yaptığı skandal bir hatayı ortaya çıkardı.

ÖSYM LGBT desteçisi şarkıcıyı soru olarak sordu!
  • 27 Haziran 2020, Cumartesi 17:39

2020 YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yetenek Testi TYT 2020 sona erdi. Özellikle TYT Türkçe testindeki şarkı sözleri içeren bir  soru gençlerin kafasını karıştırdı. Peki, TYT 2020 Türkçe testindeki şarkı sorusu kime aitti? İşte cevabı...

TYT TÜRKÇE’DE MABEL MATİZ SORUSU

MilliGazete'nin haberine göre; TYT Türkçe testinde yaşantısı ile gençlere kötü örnek olan şarkıcı Mabel Matiz’in “Fırtınadayım” şarkısının bir sözüne yer verilerek ne ifade ettiği soruldu. Sınava girenlerden alınan ilk bilgilere göre TYT Türkçe testinde “Gözümün gördüğü, göğsümün bildiği ile bir değil” cümlesinde anlatılmak istenen nedir?” şeklinde bir soru soruldu.

Soruda geçen ““Gözümün gördüğü, göğsümün bildiği ile bir değil” cümlesi ise aynı zamanda Mabel Matiz’in “Fırtınadayım” şarkısında yer alıyor.

LGBT'YE AÇIKTAN DESTEK VEREN ŞARKICIYI SORDULAR

Şarkıcı Mabel Matiz, aile kurumunu alenen hedef alan LGBT'nin sözde eylemlerine sosyal medyadan verdiği açık destekle biliniyor. ÖSYM'nin, topluma birçok konuda örnek olan sanatçılar varken neden ahlaksız kurumları destekleyen bir şarkıcının şarkısını sorusuna konu ettiği ise cevabını arıyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık