Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2277
  • Euro 10.7713
  • GR ALTIN 528.34
  • ÇEYREK 867.27

'Osmanlı bizim dünümüz, Cumhuriyet bugünümüz ve yarınımızdır!'

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, "Cumhuriyet ile Osmanlı'yı kavga ettirmeye çalışmak, hem de bunu 10 Kasım gibi bir günde yapmak son derece üzücüdür. Cumhuriyet bizim bugünümüz ve yarınımız, Osmanlı, Selçuklu ve daha öncesi de bizim dünümüzdür. Ne dünümüzden, ne bugünümüzden ne de yarınımızdan vazgeçmeyeceğiz." dedi.

'Osmanlı bizim dünümüz, Cumhuriyet bugünümüz ve yarınımızdır!'
  • 11 Kasım 2019, Pazartesi 11:57

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

Cumhuriyet ile Osmanlı'yı kavga ettirmeye çalışmak, hem de bunu 10 Kasım gibi bir günde yapmak son derece üzücüdür. Cumhuriyet bizim bugünümüz ve yarınımız, Osmanlı, Selçuklu ve daha öncesi de bizim dünümüzdür. Ne dünümüzden, ne bugünümüzden ne de yarınımızdan vazgeçmeyeceğiz.

Osmanlı Devleti yaklaşık 625 yıl dünyanın farklı coğrafyalarına hükmetmiş, dünya devleti haline gelmiş, çok dilli, çok kültürlü ve çok uluslu bir yapıya bürünmüştür. Ancak özellikle 19. yüzyılda yaşanan gelişmeler Osmanlı'yı ekonomik, sosyal ve insani anlamda güçsüz hale getirmiş, 20. yüzyılın başlarında Osmanlı Devleti toprakları işgal edilmiş, ordularına el konulmuş bir devlet görünümü ile karşı karşıya kalmıştır. İşte bu ortamda Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki vatanseverler, Türk Milleti'nin bağımsızlığını yere düşürmemiş ve Anadolu topraklarında bir destan yazarak Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş, ilke ve inkılaplar ile yeni devleti çağdaş, özgürlükçü ve demokrat bir yapıya kavuşturmuştur.

Büyük önder Atatürk sağlığında cismani varlığının bir sonunun olduğunu içselleştirmiş, ancak eserlerinin ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin ölümsüz olmasını dilemiştir. Yani devletimizin varlığını kendi ömrü ile sınırlı tutmamış, kendi kaderi veya partisinin geleceği ile devletin geleceğini hiçbir zaman özdeşleştirmemiştir.

Özellikle dün Türkiye'nin dört bir yanında Atatürk'e duyulan sevgi, muhabbet ve özlem şunu göstermiştir ki Atatürk bu ülkenin en büyük ortak değeri ve en büyük gurur kaynağıdır. Gelecek nesiller de bu sevgi ve gurur ile büyüyecektir.

Tekraren ifade etmekte fayda vardır ki beş bin yıllık Türk tarihi bizimdir. Yarınlar da bizim olacaktır.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık