Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.4235
  • Euro 10.9865
  • GR ALTIN 539.88
  • ÇEYREK 884.94

Osman Pamukoğlu 1915 gerçeğini anlattı

Emekli Tümgeneral ve Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olaylarına ilişkin skandal sözlerine tarihi gerçeklerle cevap verdi.

Osman Pamukoğlu 1915 gerçeğini anlattı
  • 27 Nisan 2021, Salı 23:59

ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olaylarına ilişkin “Soykırım” ifadelerini kullanmasının yankıları sürmeye devam ediyor.

Emekli Tümgeneral ve Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda tartışmalara dahil oldu.

Kurmaylık tezinin Ermeni Meselesi olduğunu belirten Pamukoğlu, paylaşımlarında soykırımı Ermeni çetelerinin gerçekleştirdiğini belirtirken "Van gölünün kenarlarından her gün kıyıya vuran onlarca Müslüman Türk’ün cesetleri toplanmıştır." ifadelerini kullandı.

İşte Pamukoğlu’nun o mesajları:

"1980 yılında hazırlayıp Harp Akademilerine gönderdiğim Kurmaylık Tezim ‘’Ermeni Meselesi’’dir. Bugünün kafasıyla 1915’te en doruk noktasına ulaşan 1.Dünya Harbi’nin bölgesel çıkmazlarını anlamaya kalkışmak, zır cahilliktir.

Doğu Anadolu’yu Rus ordularıyla birlikte işgale gelen Taşnak ve Hınçak Partilerinin kurduğu Ermeni alayları ile bölgedeki Ermeni çetelerinin, Müslüman Türklere gene bölgede yerleşimde olan Ermenilerin iş birliği ile yaptıkları mezalimleri öğrenmek için Rus subaylarının” utanarak yazıyoruz’’ dedikleri anılarına bakmak bile yeter de artar.

Olup bitenin Jenosit ve soykırımla ilgisi yoktur. 24 Nisan 1915’te, Hükümetin mecbur kalıp çıkardığı Tehcir Yasası (sevk ve iskan) başka bir çare kalmadığındandır.

Tehcirle ilgili Ermeni kayıpları abartılıdır. Ama aynı dönemde bölgedeki Müslüman Türk kayıpları eksiksiz, noksansız 1,5 milyondur. Van gölünün kenarlarından her gün kıyıya vuran onlarca Müslüman Türk’ün cesetleri toplanmıştır.

Bazı yabancı araştırmacılar ‘’Türkler utandıkları için bu kayıplarını pek dile getirmezler’’ demektedirler. Savaş, insanların açgözlülüğü ve ikiyüzlülüğüdür, acımasızlık ve koşulsuzluktur, tarih boyunca kimse bunu değiştirememiştir ve değiştiremeyecektir.

Hiç kimse, 24 Nisan 1915‘i istismar etmeye kalkışamaz! Keşke hiç olmasaydı, ama bunun için de 1. Dünya Harbi’nin çıkmaması gerekiyordu.

Not: 1980 yılında, Kurmay Yüzbaşı iken hazırladığım ‘’Ermeni Meselesi‘’ tezim için konu ile ilgili Türk ve yabancılara ait 28 kitaptan yararlanılmıştır."

 

 

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık