Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.6855
  • Euro 8.9517
  • GR ALTIN 459.93
  • ÇEYREK 754.57

Ortadoğu gazetesi yayın hayatına son verdi!

İsmi 1972 yılında MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş tarafından konulan Ortadoğu gazetesi 48 yıllık yayın hayatına son verdi.

Ortadoğu gazetesi yayın hayatına son verdi!
  • 17 Şubat 2020, Pazartesi 11:01

3 Mayıs 1972 yılında kurulan ve ismi MHP'nin efsane lideri Alparslan Türkeş tarafından konulan Ortadoğu gazetesi, 48 yıllık yayın hayatına son verdi. Gazetenin son sayısında MHP yönetimine sitem edilmesi dikkat çekti.

‘Son Baskı’ manşetiyle çıkan gazetenin birinci sayfasında, ihanet uğranıldığına vurgu yapılarak şu ifadeler kullanıldı:

“Her kuruluş; tıpkı insan gibi yaşar ve hayatı sona erer. Gazeteniz ORTADOĞU da 48 yıllık hayatına bugün son veriyor. Basın ağacından altın bir yaprak daha düştüğü için üzüntülüyüz. Ancak, bize ihanet edenlerin sonunun da çok uzun olmayacağını görüyor ve biliyoruz. 48 yıldır bize destek veren tüm okurlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Yarım asra yakındır yolu bu gazeteden geçenlere de teşekkür ediyoruz. Sağlıcakla kalın…”

MHP'YE SİTEM

'Son Baskı' manşetinin 6. sayfada yer alan detayında ise, MHP yönetimine sitem vardı. "Gazetemize geldiklerinde 'Ceketimizi satar bu gazeteyi yine de yaşatırız' diyenlerin son iki yıldır yaptıkları vefasızlıkları unutmayacağız." denilirken, "48 yıldır aynı kulvarda olduklarımız bize en büyük ihaneti yaptı. Hatta teşkilatlarına 'ORTADOĞU'yu almayın' diye 'emirname' gönderdiler." ifadeleri ile MHP yönetimi eleştirildi.

 


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık