Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.658
  • Euro 10.1795
  • GR ALTIN 488.66
  • ÇEYREK 801.7

'Ormanları koruyalım diyorlar ama...'

Orman yangınlarının devam ettiği şu günlerde AK Partili Boyabat Belediyesi'nden 13 dönümlük ormanlık alan için skandal bir karara imza atıldı. Ormanlık alanı AK Parti ve MHP oylarıyla imara açıldı.

'Ormanları koruyalım diyorlar ama...'
  • 08 Ağustos 2021, Pazar 14:10

Orman yangınları sonrası “imar” tartışmaları devam ederken AK Partili Sinop Boyabat Belediyesi, 13 dönümlük alanı imara açtı.

Belediye meclisindeki oylamada CHP ve İYİ Parti üyeleri hayır oyu verdi.

Karar, AK Parti ve MHP üyelerinin evet demesi üzerine oy çokluğuyla alındı.

Sözcü gazetesinden İsmail Akduman'ın haberine göre, AK Partili Belediye Meclis Üyeleri ormanlık alanın imara açılarak Emniyet Genel Müdürlüğüne yeni bina ve altında lokal bulunan lojman yapılması için devredileceğini belirterek oylama yapıldı. Oylamada AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla 13 dönümlük ormanlık alan imara açıldı.

"ORMANLARI KORUYALIM DİYORLAR AMA İMARA AÇIYORLAR!"

Karara tepki gösteren İYİ Parti Boyabat İlçe Başkanı Mithat Mor, “Ülkenin güneyinde ormanlar yanarken, kuzeyde var olan ormanların yok edilmesini anlamak mümkün değil. Ormanları koruyalım diyorlar ama imara açıyorlar. Emniyetimizin yeni binaya ihtiyacı varsa, bu şehir dışında bir yere yapılabilir. Bu alan ilçemiz merkezinde kalan nadir ormanlık alanlardandır. Biz partimiz ve meclis grubumuz olarak bu bölgedeki ağaçların kesilmesini istemiyoruz ve sonuna kadar buna karşıyız. Boyabat’ta Emniyet Müdürlüğü yapılabilecek bir çok yer ve bina vardır. Bunlar değerlendirilebilir.” dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık