Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.9499
  • Euro 9.4984
  • GR ALTIN 462.09
  • ÇEYREK 758.18

Ömer Çelik'ten Sinan Aygün'ün Mansur Yavaş hakkındaki iddialarına ilişkin açıklama

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Sinan Aygün'ün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkındaki iddialarına ilişkin, "Biz, kim kime ne demiş, kim haklı, kim haksız bilemeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili bir gündemdir." açıklamasında bulundu.

Ömer Çelik'ten Sinan Aygün'ün Mansur Yavaş hakkındaki iddialarına ilişkin açıklama
  • 23 Aralık 2019, Pazartesi 22:31

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çelik'e, ATO eski Başkanı Sinan Aygün'ün, sahibi olduğu Togo Kuleleri ile ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkındaki iddiaları soruldu.

Çelik, "Yaşanan olay 15 temmuz gecesi yapılan bir imar değişikliğiyle ortaya çıkıyor. Bu tartışmalarla ilgili o dönem genel merkeze gelen bir bilgi var mıydı?" sorusuna, "Sadece basından izliyoruz. Bu konuda kapsamlı, ayrıntılı bir açıklama yapması gereken taraf Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Biz, kim kime ne demiş, kim haklı, kim haksız bilemeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili bir gündemdir. Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminin kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapması gerekir." şeklinde yanıt verdi.

Aynı gazetecinin konuyla ilişkili olarak, Bülent Arınç’ın Melih Gökçek ile ilgili 'Ankara'yı parel parsel sattı' sözlerini hatırlatarak, İçişleri Bakanlığı'nın o dönemde aynı hassasiyeti neden göstermediğine ilişkin sorusuna, "Müfettiş görevlendirilmesini bilemem. Hukuk içerisindeki tasarruf." yanıtını verdi.

Sinan Aygün, ortaya attığı rüşvet iddiasını çürüttü! Sinan Aygün, ortaya attığı rüşvet iddiasını çürüttü!

CHP'den Sinan Aygün hamlesi CHP'den Sinan Aygün hamlesi

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık