Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.5102
  • Euro 18.2111
  • GR ALTIN 989.86
  • ÇEYREK 1629.0

Ömer Çelik: Ümit Özdağ adlı şahıs ahlaksız bir yalan söylemiş!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Ümit Özdağ'ın açıklamaları sonrası sosyal medya hesabından sert söylemlerde bulundu. Ümit Özdağ, İYİ Parti'nin AKP ile gizli anayasa görüşmeleri yaptığını iddia etmişti.

Ömer Çelik: Ümit Özdağ adlı şahıs ahlaksız bir yalan söylemiş!
  • 13 Kasım 2020, Cuma 23:12

Ömer Çelik, Twitter hesabından “Ümit Özdağ adlı şahıs ahlaksız bir yalan söylemiş. İsmimi de anarak Ak Parti ile İyi Parti arasında bir süredir gizli görüşmeler ve gizli bir yeni anayasa çalışması yapıldığı şeklinde tamamen uydurma olan, hiçbir gerçekliğe dayanmayan bir açıklama yapmıştır.” açıklamasında bulundu.

“SİYASETİN EN AHLAKSIZ ÖRNEKLERİNDENDİR”

Ömer Çelik’in açıklamasının tamamı şu şekilde;

Ümit Özdağ adlı şahıs ahlaksız bir yalan söylemiş. İsmimi de anarak Ak Parti ile İyi Parti arasında bir süredir gizli görüşmeler ve gizli bir yeni anayasa çalışması yapıldığı şeklinde tamamen uydurma olan, hiçbir gerçekliğe dayanmayan bir açıklama yapmıştır.

Bu şahsın ifade ettiği yalanlar, yalan siyasetinin en ahlaksız örneklerindendir. Biz kapalı kapılar arkasında hiç kimseyle konu ne olursa olsun bir çalışma yapmayız. Yaptığımız ve yapacağımız her işi milletimizin gözü önünde yaparız.

Ümit Özdağ'ın bu iftirası en hafif tabirle utanmazlıktır. Yalan yanlış sözlerle şahsımı hedef alması siyaset değil, ahlaksızlıktır.

Siyasetin bu kadar çirkin ve kirli bir şekilde yapılması kimseye yakışmaz ama açıkça yalan söyleyen Ümit Özdağ'a yakışmıştır.

Ajandası yalan, iftira ve güdümlü operasyon olanın kimliği siyasetçi olamaz. Biz, her çalışmamızı milletimizin gözü önünde, milletimizle paylaşarak yaparız. Kapalı kapılar ardında gizli ajanda ile operasyon siyaseti yapmak ancak bu tiplere yakışır.

NE OLMUŞTU?

Ümit Özdağ, İYİ Parti’nin AKP ile gizli anayasa görüşmeleri yaptığını, bir AKP kurmayının başkanlığında çalışmaların 6 aydır sürdüğünü iddia etmişti.

Sözcü

Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu'ndan Ümit Özdağ'a yalanlama: Anayasa çalışması yok. Yaptığı istismar! Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu'ndan Ümit Özdağ'a yalanlama: Anayasa çalışması yok. Yaptığı istismar!

Meral Akşener: Hiçbir siyasi oluşum, platform, kişi, partiyle herhangi bir Anayasa çalışmamız yoktur, nokta Meral Akşener: Hiçbir siyasi oluşum, platform, kişi, partiyle herhangi bir Anayasa çalışmamız yoktur, nokta

Ümit Özdağ'ın 'anayasa' iddialarının ardından İYİ Parti'den yanıt: Yalan rüzgarına dönüştürdü! Ümit Özdağ'ın 'anayasa' iddialarının ardından İYİ Parti'den yanıt: Yalan rüzgarına dönüştürdü!


yukarı çık