Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6211
  • Euro 10.1248
  • GR ALTIN 492.45
  • ÇEYREK 808.01

Okullar ne zaman açılacak?

Koronavirüs nedeniyle eğitim öğretim uzaktan deva mederken okullar kademeli olarak açılmaya hazırlanıyor. Peki Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak?
  • 22 Şubat 2021, Pazartesi 14:35

Milli Eğitim Bakanlığı kademeli olarak başlatılacak yüz yüze eğitime ilişkin usul ve esasları 81 il valiliğine gönderildi.

Geçtiğimiz haftalarda alınan tedbirler kapsamında okulların ne zaman açılacağı belirlendi. Ancak yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yeniden tatil edilmişti.

Buna göre 15 Şubat itibarıyla köy okulları, 1 Mart’tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullar, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanmadı kararlaştırılmıştı.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Şubat itibariyle kademeli olarak başlatılacak yüz yüze eğitime dair internet sitesi üzerinden bir açıklama yaptı.

Yeni alınan kararlarla Mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri ile ortaokullarının 8. sınıfları için 1 Mart'ta okullar açılacak, yüz yüze eğitim başlayacak.

Etiketler: okul Koronavirüs

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık