Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8782
  • Euro 16.6781
  • GR ALTIN 931.09
  • ÇEYREK 1531.7

Okçuluk Tesisi ihalesi iptal edildi

Gaziantep'in AK Partili Şahinbey Belediyesi tarafından yapılacağı açıklanan ve kamuoyu tarafından tepkiyle karşılanan Okçuluk Tesisi İhalesi iptal edildi.

Okçuluk Tesisi ihalesi iptal edildi
  • 13 Ekim 2021, Çarşamba 13:34

Şahinbey Belediyesi'nin 7 Ekim 2021 tarihli toplantısında 2022 mali yılı performans esaslı bütçesinin meclis üyeleriyle paylaşımı sırasında, bütçede, Orta Asya Vadisi (Otağlar ve Binicilik Tesisi) Projesi için ise 60 milyon TL ödenek ayrıldığı paylaşıldı.

Sözcü'nün haberine göre;Halen Akkent Spor Köyü'nde okçuluk kurs ve etkinlikleri düzenlenirken, böyle bir tesis yapımına ödenek ayrılmasına CHP Şahinbey Belediyesi CHP Grup Başkanı Hasan Şencan “Halk ekmek alacak para bulamıyorken, maalesef Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kendi parası gibi Belediyenin bütçesini bu şekilde harcıyor. Bu parayla kaç yurt yapılırdı, kaç tane aş evi kurulurdu, kaç tane öğrenciye burs verilirdi ?” diye tepki gösterdi.

AK Partili Şahinbey Belediyesi'nin okçuluk tesisi yapılmasıyla ilgili kararı, Sözcü'nün 9 Ekim tarihli gazetesinde “AKP'li Başkan, 60 milyona okçuluk tesisi yapacak” başlığıyla haberleştirildi.

Şahinbey Belediyesi de 10 Ekim'de ihalenin iptalini onaylayıp, 11 Ekim 2021 kamuoyuyla paylaştı.

İptal gerekçesi olarak ise, “İhaleye Geçerli Teklif Veren İstekli Çıkmaması” olarak açıklandı.

 


yukarı çık