Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9331
  • Euro 18.4099
  • GR ALTIN 1039.3
  • ÇEYREK 1710.6

O vekilin Meclis karnesi de zayıf çıktı

Aracını durduran polislere hakaret eden AK Partili Yılmaz’ın Meclis karnesi de zayıf çıktı. Yılmaz üç yıldır ne kanun teklifi ne de soru önergesi verdi. Üç yılda TBMM kürsüsüne de yemin dışında 16 kez çıktı.

O vekilin Meclis karnesi de zayıf çıktı
  • 25 Ağustos 2021, Çarşamba 13:15

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, geçtiğimiz 18 Temmuz'da aracını durduran trafik polislerine ‘şerefsiz' demişti.

Bu hareketi büyük tepki çekmişti. Dahası görevini yapan o 2 polis memurunun görevden alındığı ortaya çıkmıştı.

Kamuoyunun vicdanını yaralayan Yılmaz'ın Meclis karnesi de zayıf çıktı. Yılmaz üç yıldır ne kanun teklifi ne de soru önergesi verdi…

HUKUK MEZUNU…

Hukuk Fakültesi mezunu olan ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcılığı ve Seçim İşleri Başkanı olarak görev yaptıktan sonra milletvekili seçilen, Zeynep Gül Yılmaz'ın Meclis'te ilk imza sahibi olduğu kanun teklifi, genel görüşme önergesi, meclis soruşturma önergesi ve meclis araştırma önergesi bulunmuyor. Yılmaz 3 yıllık süreçte soru önergesi de vermedi.

BAĞIRTA BAĞIRTA…

Yalnızca AK Partili vekillerin verdiği kanun tekliflerini ve meclis araştırma önergelerini imzalayan Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda ant içme töreni dışında 16 kez söz aldı. Yılmaz son Meclis Genel Kurul konuşmasını 7 Nisan 2021'de yaptı ve Yılmaz bu konuşmasında da muhalefete, “Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da köşe başlarını tuttuğunuz büyükşehiri de alacağız. Çırpınışlarınız boşuna, vatandaş gerçek yüzünüzü gördü artık” diyerek tepkilerin odağına oturdu.

Sözcü


yukarı çık