Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 16.5779
  • Euro 17.5635
  • GR ALTIN 971.60
  • ÇEYREK 1599.8

O ilde il sağlık müdürü uyardı: Risk hiç olmadığı kadar büyük

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, koronavirüs vakalarıyla ilgili "Şu an virüs hiç olmadığı kadar yakınımızdadır ve risk hiç olmadığı kadar büyüktür" uyarısı yaptı.

O ilde il sağlık müdürü uyardı: Risk hiç olmadığı kadar büyük
  • 17 Ağustos 2020, Pazartesi 19:04

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, birçok ilde olduğu gibi Rize'de de artışa geçen koronavirüs vakalarıyla ilgili yeni bir uyarı yaptı.

"Ülkemizde olduğu gibi ilimiz genelinde bir süredir vaka sayılarındaki artış süreklilik arz ederek devam etmektedir" denilen açıklamada özellikle Kurban Bayramı ve sonrasında ortaya çıkan bu olumsuz sürecin üzüntü ve endişeye yol açtığı belirtildi.

"Bunca söyleme, üzücü habere, yaşanan acı vefatlara, çekilen ıstıraplara ve sarf edilen emeğe karşın halen aynı vurdumduymaz tavırlarla düğünlerimizde rahatlıkla horon oynayabiliyor, sırf iyi vakit geçirebilmek adına, tedbirlere uymadığını gördüğümüz kafeterya, lokanta vb. yerlerde bulunabiliyoruz. Belki de tüm bu rehavetimizin sebebinde halen bana bir şey olmaz, bana bulaşmaz, bulaşsa da bir şey yapmıyor gibi aslında içi boş, gerçekten uzak fikir çağrışımları yatmaktadır. Oysa hele de şuan virüs hiç olmadığı kadar yakınımızdadır ve risk hiç olmadığı kadar büyüktür." ifadeleri kullanılan açıklamada, maske ve mesafe başta olmak üzere uyulması gerekilen tüm tedbirlere uyulması çağrısı tekrar edildi.

Etiketler: Rize Koronavirüs

yukarı çık