Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6316
  • Euro 10.1343
  • GR ALTIN 492.80
  • ÇEYREK 808.58

O bakanın ekibinde FETÖ krizi!

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Yusuf İzzet Karaman’ın sosyal medya hesabındaki FETÖ mesajları tartışma yarattı.

O bakanın ekibinde FETÖ krizi!
  • 12 Eylül 2021, Pazar 17:55

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 18 Temmuz 2020'de CNN Türk canlı yayınına telefonla bağlanıp “Bir tek FETÖ’cüyü göreve getirmişsem, bir tek FETÖ’cü göreve geldiyse ve bu söylenmiyorsa bu, ülkemize ihanettir. Ben getirmişsem ben ihanet ediyorumdur” demişti.

Soylu'nun sözlerinden birkaç ay sonra 100’e yakın kaymakam ve vali yardımcısının FETÖ’den görevden alındığı haberleri medyaya yansıdı.

Bu isimler arasında Soylu’nun İçişleri Bakanlığı döneminde atananların da olduğu ortaya çıktı.

Aradan bir yıl geçti ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasıyla 53 mülki idare amirinin "FETÖ ile bağlantıları olduğu" gerekçesiyle devletle ilişiği kesildi.

İçişleri Bakanlığı’ndaki bu gelişmelere karşılık bakanlıkta FETÖ tartışması bitmedi.

Odatv'de yer alan habere göre, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Yusuf İzzet Karaman’ın arşivindeki FETÖ mesajlarını hala silmemesi dikkat çekti.

Yusuf İzzet Karaman, “Samanyolu TV Davetsiz Misafir programı ekibi Demremizdeydiler bugün” mesajıyla fotoğraf yayımlamıştı.

Karaman bir de “Bugün ilçemizde hizmet sevdalılarının kermes açılişını yaptık” diyerek bir fotoğraf daha paylaşmıştı.

Karaman’ın bu FETÖ ile çektirdiği fotoğraflar hala sosyal medya hesabında yer alıyor.

İşte o mesajlar:

Gerçekgündem

İktidara yakın yazar böyle diyor: 'AK Parti ile FETÖ adeta bütünleşmişti' İktidara yakın yazar böyle diyor: 'AK Parti ile FETÖ adeta bütünleşmişti'

Soylu'nun danışmanı FETÖ elebaşı Gülen paylaşımlarının ardından Twitter hesabını kapattı Soylu'nun danışmanı FETÖ elebaşı Gülen paylaşımlarının ardından Twitter hesabını kapattı

Erdoğan: Rabbim bizi affetsin! Erdoğan: Rabbim bizi affetsin!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık