Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.262
  • Euro 10.7921
  • GR ALTIN 526.39
  • ÇEYREK 863.21

Numan Kurtulmuş: Hiçbir şey ABD ile iplerimizi koparamaz!

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna gerçekleştirdiği Barış pınarı Harekâtı'na ilişkin olarak açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Amerika ile ilişkilerimiz ne kadar gerilirse gerilsin ABD Türkiye ile iplerini koparamaz" dedi.

Numan Kurtulmuş: Hiçbir şey ABD ile iplerimizi koparamaz!
  • 13 Ekim 2019, Pazar 15:37

Kurtulmuş'un CNN ekranında canlı yayında açıklamalarda bulunduğu sırada Akçakale'de bir apartmana havan mermisi isabet etti. Durumu sıcağı sıcağına değerlendiren Kurtulmuş, "Türkiye'nin haklı operasyonu konusunda elli bin tane laf söyleyenler ağzınızı açın da Allah rızası için bir laf söyleyin ya! Sivilleri niye öldürüyorsunuz, bu ne hain bir terör saldırısıdır diye laf söylemek çok mu ağırlarına gidiyor!" diye tepki gösterdi.

Kutulmuş'un açıklamaları şöyle:

"(Gizli ajanda iddiası) Esas gizli ajanda kendi zihinlerinde! Emperyalizmi kendi vatanlarına yaşatmış olanların zihninde hep işgal vardır. Bu yüzden bu densizler bunları söylüyorlar.

"Bu coğrafyanın bir damla petrolünde gözümüz yoktur."

"Bizim tek bir amacımız var. Suriye toprak bütünlüğünü sağlamak. Maalesef birileri Latin Amerika'nın zenginliklerinde gözü olanlar maalesef bunu anlayamıyorlar."

"(ABD'nin açıkça YPG'ye açık bir şekilde 60 bin TIR mühimmat gönderdiği dönemde bu harekatı karmaşık hale getirdi mi?) Fırat'ın doğusu ve batısı, bir tarafta Ruslar, bir tarafta Amerikalılar. Biz bir yandan sahada varlığımızı sürdürürken masada da görüşmeler yaptık. Müzakere ile orada Türkiye askeri kararlılıkla sonuç elde etti. Burada da uzunca bir süredir uyarıyoruz. PKK'ya sağlanan bu silahları  Sayın Cumhurbaşkanımız Amerika'nın yüzüne sürekli vurmuştur."

"Amerika ile ilişkilerimiz ne kadar gerilirse gerilsin ABD Türkiye ile iplerini koparamaz."

"Müttefikinin can düşmanına silah vermek kabul edilemez bir durumdur."

"Bizim tavrımız bellidir. Oyunu görüyoruz, büyük resmi görüyoruz. Terör örgütlerinin taşeron olarak konuşulduğunun... (Programa son dakika ile ara verildi. Akçakale'ye havan mermisi isabet etti.) Çok hain bir durum. Hemen gördüğümüz evin birkaç kilometre ötesinde TSK operasyon yapıyorç. Bizim mehmetçiğimiz tek bir sivilin burnunun kanmaması için uğraşıyor. Ama diğer taraftan teröristler sivilleri hedef alıyor. Kim bu roketleri onlara verdi? Hainlere, teröristlere karşı dünyanın hangi demokratik ülkesinden tepki geldi. Türkiye'nin haklı operasyonu konusunda elli bin tane laf söyleyenler ağzınızı açın da Allah rızası için bir laf söyleyin ya! Sivilleri niye öldürüyorsunuz, bu ne hain bir terör saldırısıdır diye laf söylemek çok mu ağırlarına gidiyor!"

"PKK terörünün Türkiye'ye maliyeti 2 trilyon dolardır. Bu Türkiye'nin 25 yılının yok edilmesi demektir."

"(Trump'ın uçağınız yoksa yenmenizin imkânı yok' açıklamalarına) Sayın Trump'ın çelişkili görünen açıklamalarını bazıları yanlış değerlendiriyor. Aslında Trump'ın açıklamalarına yansıyan bu farklılıklar Amerikan devleti içerisindeki farklı kanatların özellikle Orta Doğu politikası üzerindeki kavganın, gürültünün bir yansıması."

"Yeni dış politikanın aracı haline dönmüş olan bu vekalet savaşlarının bir an evvel sonlandırılması lazım. Keşke Amerikan askeriyle bunu yapabilseydik. Ama maalesef şu anda bile biliyoruz ki Kobani tarafında Amerikan askerleri teröristlerle birlikte devriye geziyor."

"(Amerikan askerlerinin içinde bulunduğu gözlem noktasına atış yapılması ve Türkiye'nin bunu kasten yaptığı iddiası) Külliyen yalan, yanlış bilgilendirmedir. Her bir hareketimiz önceden Amerikalılara bildiriliyor ki orada Amerikan askerleriyle karşılaşmayalım."

Yeniçağ


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık