Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 12.369
  • Euro 14.0093
  • GR ALTIN 713.05
  • ÇEYREK 1172.1

Nihat Özdemir'den 'Ekonomi' açıklaması: Rahatsızım!

Dünya Bankası raporuna göre dünyada en çok kamu ihalesi alan şirketler arasında yer alan Limak Holding'in Kurucu Başkanı Nihat Özdemir, dövizdeki hareketlilik ve enflasyonun kendisini rahatsız eden konular olduğunu söyledi.

Nihat Özdemir'den 'Ekonomi' açıklaması: Rahatsızım!
  • 06 Nisan 2021, Salı 13:55

Limak Holding Kurucu Başkanı Nihat Özdemir'den ekonomik duruma ilişkin bir değerlendirme geldi.

Dünya gazetesine konuşan Nihat Özdemir, döviz kurlarındaki hareketlilik ve enflasyonun kendisini rahatsız ettiğini söyledi.

İş insanı olarak tek isteklerinin istikrarın sağlanması olduğunu belirten Özdemir, "İstikrar nedir, ben neyi beklerim. Uzun dönem dövizde stabilite isteriz, enflasyonun düşük gitmesini isteriz, faizin düşmesini isteriz. Faiz, yatırımın, iş insanının bir numaralı düşmanıdır" diye konuştu.

Dövizde yaşanan hareketlilik ve enflasyonun kendisini en çok rahatsız eden konuların başında olduğunu vurgulayan Özdemir, şunları söyledi:

"Eğer bir ülkede döviz, enflasyon ve faiz birbirine paralel hareket ederse yalnız Türk iş insanı değil, yurt dışındaki iş insanı da Türkiye’ye yatırım gözüyle bakar. Bunların içindeki herhangi bir problem, yani üç ayağın herhangi biri fazla bir harekette bulunursa Türk iş insanını da, yabancı yatırımcıyı da rahatsız eder.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/i360.so' - /opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/i360.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: