Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4126
  • Euro 9.0363
  • GR ALTIN 441.98
  • ÇEYREK 725.12

NBA maçına damga vuran Çin Protestosu!

Çin'in Doğu Türkistan'da Uygur Türklerine yönelik uyguladığı skandal politikaları protesto eden bir grup NBA maçında üzerinde İngilizce 'Google Uyghurs' (Google'da Uygurları aratın) yazan pankartlar açtı.

NBA maçına damga vuran Çin Protestosu!
  • 01 Kasım 2019, Cuma 20:37

Amerikan Basketbol Ligi NBA'de çarşamba gecesi oynanan Washington Wizards - Houston Rockets maçında bir grup seyirci Çin yönetiminin Doğu Türkistan'da uyguladığı zulmü protesto etti.

Euronews'te yer alan habere göre Washington'daki maç sırasında ayağa kalkan göstericiler üzerlerindeki siyah tişörtlerde İngilizce yazan 'Google Uyghurs' (Google'da Uygurları aratın) mesajını paylaştı.

Maçın ardından stat çıkışında da gösterilerini sürdüren protestocular, "Uygur ve Hong Konglulara özgürlük" sloganları attı ve Çin'i protesto eden pankartlar açtı.

Çin'in eğitim merkezi olarak ifade ettiği toplama kamplarında ABD Dışişleri Bakanlığı verilerine göre 3 milyon civarında Uygur Türk'ü zorla tutuluyor.

Uygur Türkleri, asimilasyon ve kültürel soykırım olarak tanımladıkları toplama kamplarına götürülen kişilerin çocuklarının ellerinden alındığını ve bir daha göremediklerini belirtiyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık