Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.754
  • Euro 10.3892
  • GR ALTIN 496.61
  • ÇEYREK 814.75

Nagehan Alçı: Özgür Özel aradı uzun uzun konuştuk

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, CHP Grup Başkavekili Özgür Özel'in telefonla kendisini aradığını ve uzun bir görüşme gerçekleştirdiklerini yazdı.

Nagehan Alçı:  Özgür Özel aradı uzun uzun konuştuk
  • 14 Mayıs 2020, Perşembe 12:44

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, açıklamalarının üzerinden başlayan darbe tartışmalarına ilişkin, "Sandık yoluyla barışçı siyasal değişim istiyorum, kanlı bir devrimin ülkeye fayda getireceğine inanmıyorum" değerlendirmesinde bulundu. 

"SUNİ GÜNDEM YARATMA ÇABALARI"

HaberTürk gazetesinden Nagehan Alçı'ya konuşan Özel, iktidar cephesinin “Askeri darbe istiyor” diyerek ağır eleştiriler yönelttiği konuşmasında sandığa atıf yaptığını hatırlatıp “Kesip biçerek başka yere çekme gayretleri kasıtlı. Bunlar suni gündem yaratma çabaları” dedi.

"AMACIM BELLİ, BEN BİR DEMOKRATIM"

Özel, “Önemli olan ne kast ettiğim ve konuşmayı dinlediğinizde ne kast ettiğimi açıkça görüyorsunuz. Bazen sözün şehvetine kapılabiliyor insan fakat amacım belli. Ben bir demokratım” diye konuştu.

"O ANLAMDA DEVRİMCİ DEĞİLİM"

Alçı'nın geçtiğimiz günlerde Özel ve Kaftancıoğlu'nun devrim istediğini yazısına da değinen Özel, “Nagehan Hanım özellikle o konuyu belirtmek istiyorum... Asla öyle bir devrim hayalim yok. Ben demokratik yolla yani sandık yoluyla barışçı siyasal değişim istiyorum. Ben sokakların karışması yoluyla gelecek kanlı bir devrimin ülkeye fayda getireceğine inanmıyorum. O anlamda devrimci değilim. Hepimiz demokrat olmak zorundayız. O konuşmada da anlatmaya çalıştım. Bugünkü düzen toplumun bunu değiştirme isteği ile sandıkta değişecek. Öyle devrim, ihtilal, sokak lafları yanlış. Bu adaletsizlik ve bu ekonomik çöküşe karşı insanlar zaten tepkilerini demokratik yollardan koyacaklar. Benim demokrasi ve sandık dışında başka bir yöntem isteme ya da işaret etme gibi bir amacım ya da isteğim olamaz.” ifadesini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık